Astravo Ae statybos, archyvinė nuotrauka

Balsys reikalauja sustabdyti Astravo AE statybas

45
(atnaujinta 18:06 2017.09.01)
Seimo narys Linas Balsys Seimui teikia rezoliuciją, kurioje Jungtinių Tautų Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas prašomas stabdyti Astravo atominės elektrinės projektą

VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys, taip pat priklausantis ir Seimo Laikinajai Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo grupei Seimo rudens sesijai teikia rezoliuciją, kuria Jungtinių Tautų Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas prašomas stabdyti Baltarusijoje, Astravo rajone statomos atominės elektrinės projektą, rašo Seimo spaudos tarnyba.

Pagrindinė Balsio rezoliucijos mintis — sustabdyti Astravo AE statybas.

Anot parlamentaro, Baltarusija nuolat pažeidinėja ar nesilaiko Tarptautinės atominės energetikos agentūros saugos reikalavimų, Branduolinės saugos konvencijos, Tarptautinio saugumo ir Espo konvencijos, Orhuso ir Jungtinių Tautų Vandens konvencijos nuostatų ir begalės kitų sutarčių ir tarptautinių organizacijų rekomendacijų.

Savo rašte Balsys piktinas dėl to, kad "per daugybę metų Baltarusija neparodė jokio bendradarbiavimo su Lietuva".

"Birželio mėnesį vykusio Espo konvencijos šalių susitikimo metu taip ir neprieita prie Astravo atominės elektrinės klausimo, o Aplinkos ministerijos pozicija, su kuria į susitikimą vyko jos atstovai, buvo labai silpna", — įsitikinęs Balsys.

Pasak jo, dviejų incidentų statybos aikštelėje, kurių  metu buvo pažeisti du reaktorių korpusai, pakanka tam, kad būtų pagaliau pripažinta, jog „Baltarusijos atominė elektrinė kelia grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir aplinkinių Europos valstybių bei jų gyventojų saugumui".

"Todėl reikia aiškios ir vieningos Lietuvos pozicijos — Astravo atominė elektrinė turi būti stabdoma", — sakė Balsys.

Seimo narys teigia, kad tarptautinėje praktikoje jau yra buvę atvejų, kai Espo konvencijos Įgyvendinimo komiteto spaudimo pagalba buvo pristabdyti neigiamą poveikį kaimyninėms valstybėms galintys turėti projektai.

Balsys priminė apie Ukrainos ir Rumunijos konfliktą dėl Dunojaus deltoje tarp šių dviejų valstybių pradėtą įrenginėti Bistrajos kanalą. Anot Seimo, nario ši situacia labai panaši į tai, kas šiuo metu vyksta tarp Baltarusijos ir Lietuvos.

"2004 metais Rumunija prieš Ukrainą inicijavo procedūras dėl aplinkosauginių procedūrų nesilaikymo. Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas inicijavo tyrimus dėl vykdomo projekto neigiamo tarpvalstybinio poveikio Dunojaus deltoje, kuri yra unikali dėl savo augmenijos ir gyvūnijos. 2008 metais Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas konstatavo, kad Ukraina nesilaiko konvencijos nuostatų ir, Rumunijos spaudimu, pareikalavo Ukrainos ministrų kabinetą nedelsiant sustabdyti projektą (kas ir buvo padaryta) ir atnaujinti tuomet, kai Ukrainos valstybė įrodys, jog laikosi konvencijos nuostatų, o Rumunijos pusė tam pritars", — teigė parlamentaras.

Balsio teigimu, reikėtų kuo greičiau kelti Baltarusijos atominės elektrinės projekto sustabdymo klausimą, nes gruodžio mėnesį Astravo atominės elektrinės klausimas vėl turėtų būti įtrauktas į Espo konvencijos šalių susitikimo darbotvarkę.

Kas verčia Lietuvą atsisakyti Astravo atominės elektrinės energijos >>

"Praėjusioje sesijoje Seimas vieningai pripažino, jog Astravo AE kelia grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai. Birželio pabaigoje Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja plenarinės sesijos Strasbūre metu priėmė rezoliuciją, kurioje raginama sustabdyti Astrave statomos branduolinės elektrinės statybą. Baltarusija iki šiol neištaisė 2014 metais 6-ajame Espo konvencijos šalių susitikime nustatytų pažeidimų. Jei ir toliau nieko nereikalausime, situacija savaime nesikeis. Labai tikiuosi, jog Seimas bus ryžtingas ir pradės reikalauti to, ko reikėjo reikalauti jau seniai — stabdyti pavojingą projektą", — kalbėjo Balsys.

Apie Astravo AE

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone.

Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

45
Tegai:
Astravas, rezoliucija, statyba, Astravo AE, Astravo atominė elektrinė (AE), Astravo AE, Linas Balsys, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (473)
Dar šia tema
Kasčiūnas: mes nelabai nusiminę dėl Astravo AE rezoliucijos atmetimo
Ne visi lietuviai supranta kovą prieš Astravo AE
Minskas tikisi atnaujinti dialogą su Vilniumi dėl Astravo AE
Vyriausybė pripažino Astravo AE grėsme nacionaliniam saugumui
Kodėl Lietuva nenori pirkti Astravo atominės elektrinės energijos
Džo Baidenas pristato savo komandą

Baideno komanda "kaip vilkų gauja"

(atnaujinta 14:10 2020.12.03)
Paskutinės dvi iš šešių ginčijamų valstijų — Arizona ir Viskonsinas — patvirtino Džo Baideno pergalę. Trampo būstinė pastarosiomis savaitėmis pralaimėjo vieną po kito vykusį teismą

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Net ir paties Donaldo Trampo teigimu, perspektyvos perduoti bylas Aukščiausiajam Teismui yra menkos. Jis planuoja paskelbti savo kandidatūrą per 2024 metų prezidento rinkimus per Džo Baideno inauguraciją sausio 20 dieną. Mėginti sugadinti atostogas oponentui yra kadenciją baigusio prezidento stilius, rašo RIA Novosti autorė Veronika Krašenikova.

Tuo tarpu išrinktasis prezidentas formuoja komandą, o tarp naujų kadrų mus pirmiausia domina saugumo aparatas. Joje Džo Baidenas subūrė jaunus, kompetentingus bendraminčius. Jie visi yra komanda, kuri dirbo kartu. Trampo eros metu jie kartu dirbo kurdami politinius sprendimus Naujojo Amerikos saugumo centre (CNAS), aktyviausiame Baideno administracijos talentų fonde.

Kartu jie uždirbo pinigus: valstybės sekretorius Entonis Blinkenas (Antony Blinken) ir viena pagrindinių kandidatų į gynybos ministrus Mišelė Flurnoi (Michèle Flournoy) sukūrė "WestExec Advisors". Ši strateginių konsultacijų įmonė siūlo klientams "neprilygstamus ryšius gynybos, užsienio politikos, žvalgybos, ekonomikos, kibernetinio saugumo, duomenų privatumo ir strateginės komunikacijos srityse". Iššifravus paaiškėja, kad jie prekiauja ryšiais ir įtaka, oficialiai tai vadinama "lobizmu".

Valstybės sekretorius Entonis Blinkenas jaunystėje lankė elitinę vidurinę mokyklą Paryžiuje — šis civilizacinis ryšys padės bendrauti su prancūzais ir atkurti transatlantinę partnerystę. Baidenui ir Blinkenui bus patogu: pastarasis buvo jo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais 2009–2013 metais lygiagrečiai su prezidento Obamos padėjėjo pareigybe. Iki šiol Blinkenas tarnavo kaip idealus funkcionierius ir padėjėjas (ne politikas), galintis išklausyti viršininką ir tiksliai pasakyti, ko jam reikia vienoje ar kitoje situacijoje. Tačiau dabar jis pirmą kartą pateks į plačią atvirą erdvę, nes valstybės sekretorius turi tam tikrą autonomiją.

Tačiau Entonio Blinkeno pasiekimai ankstesnėje administracijoje yra labai kuklūs. Būdamas sankcijų Rusijai dėl Krymo architektas, jis negali pateikti "suplėšytos į gabalus" Rusijos ekonomikos. Kaip vienas iš Sirijos strategijos autorių jis gali stebėti tik Bašaro al Asado pergalę kartu su Rusija. Ir Libijoje, regis, laimi visi, išskyrus Vašingtoną.

Pirmą kartą Nacionalinės žvalgybos direktore tampa moteris — Avril Haines, jai dabar 51-eri. 2013–2015 metais ji buvo pirmoji moteris, dirbusi CŽV direktoriaus pavaduotoja, o iki Obamos administracijos pabaigos — patarėja nacionalinio saugumo klausimais. Jos šviesaus gyvenimo kelio aprašymą žurnalas "Newsweek" paskelbė 2013 metais pavadinimu "Mažiausiai tikėtinas šnipas".

Biochemiko ir dailininkės dukra Avril Haines nuo 12 metų naktimis prižiūrėjo sergančią motiną, kuri mirė, kai dukrai buvo 16 metų. Vidurinėje mokykloje technika susižavėjusi mergina dirbo automobilių remonto dirbtuvėse. Po mokyklos ji išvyko į Japoniją, gavo dziudo rudąjį diržą. Ji studijavo fiziką Čikagos universitete, įsimylėjo atostogų metu ten buvusį skrydžio instruktorių, kartu jie atkūrė seną dviejų variklių "Cessna" ir juo išvyko į Europą.

Lėktuvas apledėjo virš jūros, sugedo abu varikliai, o jaunoji pora per stebuklą nusileido ant Niufaundlando krantų. Apsigyvenusi Baltimorėje, pora aukcione nusipirko buvusio baro su viešnamiu ir narkomanų lindyne pastatą pavojingame priemiestyje. Jie pardavė lėktuvą, viešnamį perdarė į knygyną ir kavinę, kuri buvo tokia sėkminga, kad bankas paprašė įstaigą paversti tinklu.

Žmogiškųjų išteklių psichologas tokiame gyvenimo kelyje įžvelgs polinkį į nuotykius ir riziką, sugebėjimą įveikti sunkias situacijas ir rasti išeitį iš aklavietės. Geros savybės darbui žvalgyboje ir politikoje.

1998 metais Haines susidomėjo tarptautine teise ir įstojo į Džordžtauno universitetą. 2003 metais ji atvyko į JAV Valstybės departamento juridinį biurą, nuo tada jos karjera sparčiai kilo: iki 2010 metų ji jau dirbo Obamos administracijoje prezidento patarėjo nacionalinio saugumo ir teisės klausimais padėjėja.

Tuo tarpu jos kolega Saugumo taryboje Bendžminas Roudsas (Benjamin Rhodes) apie Haines sako: "Tai mieliausias žmogus, kokį buvome sutikę".

"Mieloji" Avril Haines yra teisinių karinės jėgos naudojimo aspektų ir ypač bepiločių orlaivių smūgių ekspertė. Būtent ji pateikė visus šiuos klausimus.

Kitas jaunas talentas Baideno administracijoje yra patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Sulivanas (Jake Sullivan), kuriam sukako 44. Patyręs valdžios diplomatas Ričardas Holbrukas (Richard Holbrooke) teigė, kad jis turi visus duomenis, reikiamus būsimam valstybės sekretoriui. Hilari Klinton, kurios dešinioji ranka Džeikas buvo Valstybės departamente ir per prezidento kampaniją, jame įžvelgė dar daugiau — visas būsimam prezidentui reikalingas savybes. Bilas Klintonas žmonai pasakė: jei Džeikas pradės groti ir saksofonu, jis pradės rimtai nerimauti.

Sulivanas laikosi Džozefo Najaus (Josepho Nye) "protingosios galios" koncepcijos. Pasak kolegų, jis pasisako už "aktyvesnį JAV dalyvavimą sprendžiant klausimus" ir "reagavimo priemones, kurios apimtų karinį elementą". Sirijos atveju tai buvo "ankstyvi raginimai apginkluoti Sirijos sukilėlius", Ukrainos atveju — Ukrainos kariuomenę.

"Atsisakykite cinizmo. Atsisakykite pasitikėjimo savimi. Ir nebūkite niekšai", — tokius atsisveikinimo žodžius Minesotos universiteto absolventams tarė Sulivanas. Kolegos taip pat kalba apie jį kaip apie malonų žmogų.

Beje, jauna Džeiko Sulivano žmona Megė Gudlander (Maggie Goodlander) buvo Jeilio universiteto, kur jis dėstė, studentė. Jie susituokė 2015 metais, Hilari Klinton dalyvavo ceremonijoje. Megė taip pat dirbo Naujojo Amerikos saugumo centre ir buvo JAV karinio jūrų laivyno rezervo žvalgybos leitenante — žavinga leitenante, sprendžiant iš nuotraukos.

Naujosios administracijos tęstinumą simbolizuoja Džonas Keris (John Kerry): jis spręs svarbias klimato problemas demokratams ir pasauliui — tai puikus politikos patriarcho vaidmuo.

Paskiriant gynybos ministrą yra tam tikrų problemų, nors praėjusią savaitę atrodė, kad pagrindinė pretendentė į šias pareigas Mišelė Flurnoi greitai pereis visus diskusijų ratus. Ji jau buvo Barako Obamos vadovaujama politikos gynybos sekretorė — "Pentagono smegenys", o jos strategija yra militarizmas steroidų pagrindu. Tačiau panašu, kad trukdo pačios lobistinės sutartys, pagal kurias ponia Flurnoi taip aktyviai dirbo kartu su Entoniu Blinkenu "WestExec Advisors" — juk Džo Baidenas kampanijos metu pažadėjo, kad nepalaikys lobistų. Be to, vienai komandai yra per daug vieningos nuomonės, būtų malonu pareikšti kitas nuomones, sako kai kurie Vašingtone.

Žinoma, visi paskirtieji vis dar turi gauti patvirtinimą JAV Senate, kurį šiuo metu kontroliuoja respublikonai.

Jie visi yra "protingosios galios" požiūrio šalininkai ir užkietėję intervencininkai. Tai jau dirbusi komanda; prieštaravimai tarp jų gali būti tik detalėse. Dėl bendraminčių sprendimų priėmimo procesas bus greitas ir efektyvus, be vidinės nesantaikos. Jie "judės kaip vilkų gauja" — taip vienas jų patyręs Vašingtono reikalų stebėtojas apibūdino jų koordinuotą agresiją.

Rusijai ši komanda reiškia, pirma, didesnę Rusijos vidaus reikalų kritiką. Antra, "minkštosios galios" aktyvavimą posovietinėje erdvėje; Ukrainoje tai papildys "kietąsias" karines pajėgas, kurias Trampo administracija ten pasiuntė. Trečia, Vašingtonas žais aktyvų jėgos žaidimą tuose regionuose, kur jų interesai, kaip ir Vidurio Rytuose, susiduria su Rusijos, naudojant karines priemones.

Kol kas pastebima tik viena dvišalės sąveikos sritis — ginklų kontrolė ir, be tarptautinių temų, susitarimas dėl branduolinių klausimų su Iranu. Tačiau klasikinę Rusijos ir Amerikos santykių darbotvarkę galima grąžinti demokratinei administracijai, nors ir esant naujam įtampos lygiui.

Todėl per ateinančius ketverius metus galima tikėtis aktyvios konkurencijos su kontroliuojama įtampa — ir tai yra vieninteliai normalūs Rusijos ir Amerikos darbo santykiai, kai Rusija tvirtai laikosi savo pozicijų.

Tegai:
JAV, Džo Baidenas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Saulius Skvernelis su prezidentu Gitanu Nausėda, archyvinė nuotrauka

Skvernelis atmetė kritiką prezidentui dėl Vyriausybės formavimo

(atnaujinta 09:57 2020.12.03)
Laikinasis ministras pirmininkas teigė manantis, kad Vyriausybė turėtų būti suformuota greitai, bet kartu ir kokybiškai

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Laikinasis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis atmetė prezidentui Gitanui Nausėdai pateiktus priekaištus, kad šis, vertindamas kandidatus į ministrus, galėjo peržengti ribas.

Skvernelis teigė manantis, kad Vyriausybė turėtų būti suformuota greitai, bet "greitis neturi nustelbti kokybės". Politikas taip pat teigė esantis nustebęs dėl ekspertų pastabų Nausėdai.

"Man dabar labai keista yra girdėti tų pačių ekspertų, kurie kritikavo tiek mane, tiek ir Vyriausybę, kad prezidentas nėra vien tik notaro funkcijas atliekanti figūra. <...> Galiausiai jis prisiima atsakomybę už ministrus taip pat. Dabar lygiai tie patys ekspertai žeria nepagrįstus priekaištus prezidentui, kad jis šitą darbą atlieka nuodugniai ir kokybiškai", — komentavo Skvernelis.

Jis pažymėjo, kad prezidentas stengiasi įsitikinti kandidatų kompetencija, tą daro labai nuosekliai ir tokią teisę ir pareigą turi.

Anksčiau Seimas pritarė Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero postą. Ji pateikė Nausėdai kandidatų į ministrų postus sąrašą, tačiau prezidentas pažymėjo, kad ne visi kandidatai bus patvirtinti.

Kol kas Lietuvos vadovas rengia susitikimus su kandidatais. Planuojama, kad Nausėda susitiks su visais kandidatais iki šios savaitės pabaigos.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, pradinėje sąrašo versijoje yra politinių veikėjų, kurie yra labai prieštaringi Lietuvos visuomenės ir daugybės ekspertų nuomone.

Tegai:
Gitanas Nausėda, Vyriausybė, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Skvernelis žada imtis opozicijos lyderystės Seime
Nepaklusnus Lietuvos prezidentas
Lietuvoje patvirtintos nemokamos vizos baltarusiams
Prezidentas aptarė pareigų perdavimą naujajam Ministrų kabinetui
Irena Degutienė, archyvinė nuotrauka

Ypatinga pensija "ypatingus nuopelnus"? Kuo išgarsėjo buvusi Lietuvos Seimo pirmininkė

(atnaujinta 16:00 2020.12.03)
Kadenciją baigusi Vyriausybė, vadovaujama Sauliaus Skvernelio, priėmė konformistinį sprendimą skirti valstybinę pensiją buvusiai Seimo pirmininkei (2009–2012 metais) Irenai Degutienei. Kuo gi pagarsėjo ilgametė buvusi Seimo narė?

Per praėjusius Seimo rinkimus tarp partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) pastebėta keistenybė. Konservatorių sąraše autorius nerado Irenos Degutienės pavardės. Tačiau prieš ketverius metus ji kartu su Landsbergiu Jaunesniuoju buvo partijos kandidatų sąrašo priekyje. Tiesa, finišo tiesiojoje vidiniame partijos reitinge buvo tik ketvirta. Tačiau galiausiai konservatoriai ją pasiuntė į atsakingą vicepirmininko postą nuo opozicijos valdant Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS).

Senąją gvardiją — į pensiją

Po šiltos Seimo pirmininko pavaduotojos kėdės atsėdėjusi dar vieną parlamentinių įgaliojimų kadenciją (2016–2020), ilgametė VIP konservatorė Irena Degutienė buvo... išsiųsta į pensiją. Bet ji dar ne tokia sena: 71 metai yra gražiausias politiko amžius. Pavyzdžiui, 78 metų Džo Baidenas netrukus gali tapti didžiųjų JAV prezidentu.

Taigi, kas nutiko, kad konservatoriai atsisakė tokios patyrusios politikės? Tai paprasta. Jaunosios atžalos, vadovaujamos vainikuoto anūko Gabrieliaus Landsbergio, nustūmė į užkampį senąją gvardiją, kuri anksčiau taip pat bandė patraukti nemirtingąjį Vytautą Landsbergį nuo didžiosios politikos.

Prisiminkime, kad tai įvyko 2000-ųjų pradžioje. Konservatorių partijos garbės pirmininkas, "pirmasis faktinis nepriklausomos Lietuvos vadovas" Vytautas Landsbergis buvo išsiųstas į garbės tremtį pirmosiose naujai į Europos Parlamentą iš Lietuvos atvykusių Europos parlamentarų gretose. O prie partijos vairo stojo ambicingas Andrius Kubilius. Jo komandoje tada buvo jauni ir energingi to meto politikai, tokie kaip Rasa Juknevičienė, Irena Degutienė, Audronius Ažubalis, Ingrida Šimonytė ir kiti. Tada visi jie tapo ministrais pirmojoje Kubiliaus vyriausybėje 1999–2000 metais, kai atsistatydino ministras pirmininkas Rolandas Paksas, o vėliau — 2008–2012 metų vyriausybėje.

Partijos auksas

Būtent Kubiliaus vyriausybės ministrai išgarsėjo didžiausiais sukčiavimais Lietuvos ekonomikoje. Visų pirma, 1999 metais didžiausia regione Mažeikių naftos perdirbimo gamykla buvo pusvelčiui atiduota "American Williams International". Būtent dėl ​​šio neskaidraus susitarimo premjero postą paliko "kylanti konservatorių žvaigždė" Rolandas Paksas, kuriam konservatoriai vis tiek neatleido tos išdavystės.

O "antrojo atėjimo" į Ministrų kabinetą metu Kubiliaus vyriausybė jau buvo įvykdžiusi keletą šimtmečio aferų. Iš pradžių buvo apkarpytas padirbto projekto biudžetas, skirtas naujos Visagino AE statybai vietoje uždarytos Ignalinos. Ant Pietų Korėjos platformos padėtas SGD terminalo "Independence" pagrindas. O vėliau po peiliu buvo pakištas vienas didžiausių tuo metu komercinių bankų Lietuvoje — "Snoras". Tokiu būdu, matyt, jie ženkliai papildė konservatorių "skrynias partijos auksu".

Ir visose šimtmečio aferose mirgėjo Irenos Degutienės vardas. Iš pradžių kaip darbo ir socialinės apsaugos ministrės (1996–2000), vėliau — Seimo pirmininkės 2009–2012 metais. Būtent vadovaujant Degutienei Seimas užfiksavo savotišką "Snoro" bankroto įstatymų peržiūros greičio rekordą. Vos per kelias valandas Finansų ministerijos, kuriai vadovavo dabartinė Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, paruošti įstatymai buvo apsvarstyti ir priimti per tris svarstymus. Jie nenuilstamai dirbo net naktimis. Konservatoriai labai mėgsta "naktines reformas".

Tylenė rekordininkė

Būtent tada Irena Degutienė išgarsėjo visoje šalyje. Jos sūnus verslininkas, neaišku kokio verslininkiško instinkto paskatintas, likus vos kelioms valandoms iki bankroto paskelbimo sugebėjo iš "Snoro" banko atsiimti savo įmonės pinigus. O Degutienės vyrui tą pačią akimirką pavyko sutvarkyti Santariškių klinikų, kuriose jis dirbo vieno filialo vadovu, pinigus. Prasidėjęs skandalas galėjo pasiųsti į teisiamųjų suolą Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, kuri, kaip spėjama, galėjo pasidalinti slapta informacija apie artėjantį "Snoro" bankrotą.

Valdantiesiems konservatoriams šiaip ne taip pavyko nutildyti skandalą. O Generalinėje prokuratūroje, kur atitinkamą prašymą pateikė partijos "Tvarka ir teisingumas" deputatas Petras Gražulis, byla, matyt, buvo "užraukta". Pats Gražulis iki šiol žagsi nuo prisiminimų apie tą politinės karjeros momentą. O dabar Lietuvos generalinė prokuratūra prašo jau dabartinio Seimo panaikinti Seimo nario Gražulio teisinę neliečiamybę.

Tai buvo konservatorių triukas atimti deputato Gražulio, kuris įtariamas prekyba poveikiu, imunitetą. Įdomu, ar jie atims iš jo neliečiamybę, ar ne?

Savų didvyrių nepalieka

Bet grįžkime prie Irenos Degutienės ir senosios konservatorių gvardijos. Į garbės tremtį Europos Parlamente konservatorių jaunimas išsiuntė buvusį ministrą pirmininką Andrių Kubilių ir buvusią gynybos ministrę (2008–2012 m.) Rasą Juknevičienę. Atokiau nuo vidaus piniginių reikalų. O buvusiai Seimo pirmininkei Irenai Degutienei senatvės pensijai buvo paskirta kukli 232 eurų valstybinė pensija. Matyt, už tylą dėl tų "ypatingų nuopelnų" papildant "partijos aukso" atsargas.

Pažymėtina, kad buvęs Seimo pirmininkas (2016–2020 m.) Viktoras Pranckietis taip pat prašė skirti Degutenei skirti valstybinę pensiją. Seimo narys Pranckietis — jau ne "valstietis", o valdantysis liberalas. Iš tiesų politikoje nėra žodžio "išduoti", yra žodis "numatyti". Žiūrėk, galbūt kada nors konservatoriai prisimins, kaip Pranckietis didvyriškai kišo pagalius į ratus tų, kurie jį delegavo į Seimo pirmininko postą. Gal ir jam senatvėje atskils valstybinė pensija.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
valstybinė pensija, Irena Degutienė