Gintautas Paluckas, archyvinė nuotrauka

Gintautas Paluckas prieš nomenklatūrą

44
(atnaujinta 20:02 2017.09.15)
Socialdemokratų partijos skyriai kaip ir jos pirmininkas Gintautas Paluckas didžiąja dalimi remia koalicijos su "Valstiečiais" nutraukimą, bet jos frakcija Seime tam atvirai prieštarauja. Kas laimės - "nauja šluota" ar nomenklatūra, kol kas neaišku.

VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik, Andrius Petrinis. Net matydami tai, kad partijos skyriai yra aiškiai nusiteikę prieš tolimesnę koalicinę partnerystę su "valstiečiais", socdemų frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis ir jų vicepirmininkas Gediminas Kirkilas staiga sugalvojo pasirašyti su kol kas dar koalicijos partneriais bendradarbiavimo memorandumą, kas yra atviras iššūkis naujam partijos pirmininkui Gintautui Paluckui.

Reikalo esmė gana paprasta. Paluckas pamatė, kad "Valstiečiai" vertina socdemus kaip priedėlį, kuris turi besąlygiškai vykdyti jų nurodymus, ir nusprendė pasitraukti iš koalicijos, žinodamas, kad partija jį parems. Manytina, kad toks sprendimas bus naudingas tiek jam, siekiant įtvirtinti valdžios pozicijas "kolektyvo" viduje, tiek partijai, kuri perspektyvoje galės daugiau laimėti dirbdama opozicijoje, o ne "skęsti" kartu su pasipūtusiais, bet nesugebančiais efektyviai valdyti šalį, "valstiečiais".

Tačiau, pavyzdžiui, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pasiruošęs lažintis, kad socdemai liks koalicijoje. Taip manyti jį, matyt, verčia įsitikinimas, kad jų nomenklatūra nenorės prarasti, kad ir nedidelės, valdžios, kuri kartu yra ir finansinis resursas. Palionio ir Kirkilo memorandumo iniciatyva tik patvirtino jaunojo Landsbergio prielaidą.

Kol kas Paluckui pavyko užkirsti kelią pasirašyti minėtą dokumentą — tai spręs partijos prezidiumas. Tačiau, ar laimėjęs mūšį jis laimės karą, neaišku, nes teoriškai frakcija Seime gali net nepaklusti partijos sprendimui.

Pastarasis scenarijus, žinoma, būtų katastrofa socialdemokratų  partijos įvaizdžiui. Todėl tikėtina, kad pagrindinė kova vyks užkulisiuose, kur Paluckui reikės užsitikrinti ne tik skyrių, bet ir bent dalies įtakingų partijos senbuvių paramą. Kitaip jis gali atsisveikinti ir su pirmininko postu, nes priešprieša, atrodo, yra principinė, ir ant kortos pastatyta labai daug.

Galiausiai, šio žaidimo rezultato su nerimu turėtų laukti ir "valstiečiai", kuriems gali tekti dirbti mažumos vyriausybės sąlygomis, nes konservatoriai dabartinėje situacijoje bus linkę įtakoti jų politiką iš šalies, o ne riboti savo pasirinkimą koalicine sutartimi. Taip pat pabrėžtina, kad kol kas į situaciją nesikiša prezidentūra. Laukiame spektaklio tęsinio.

44
Tegai:
valdančioji koalicija, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Gintautas Paluckas
Dar šia tema
Naujas socialdemokratų lyderis: reikšmė partijai, koalicijai ir Lietuvai
Socialdemokratai siūlo įvertinti Seimo narių ryšius su Rusija
Koalicija vėl nesutaria: "valstiečiai" siūlo 40 dienų Seimo narių atostogas
"Valstiečiai" ryžtingai ruošiasi mažinti vaistų kainas
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi dėl COVID-19 pavojaus

(atnaujinta 18:45 2020.08.07)
Vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 2190 koronaviruso atvejų, 81 žmogus mirė. 1665 pacientai pasveiko nuo infekcijos.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 18,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 709 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai