Saulius Skvernelis ir Beata Szydlo, archyvinė nuotrauka

Tuščias Sauliaus Skvernelio vizitas į Lenkiją

67
(atnaujinta 09:43 2017.09.20)
Savo vizito į Varšuvą kontekste Saulius Skvernelis pareiškė, kad jo vyriausybė "yra pasirengusi pasiekti lūžį Lietuvos ir Lenkijos santykiuose", įrodydama tai ne žodžiais, o darbais. Tačiau kol kas nėra požymių, kad tai pavyko

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik, Andrius Petrinis. Važiuodamas pas kaimynus premjeras, atrodo, turėjo nemažai vilčių pasiekti gerų rezultatų įvairiose srityse: energetikoje (elektros tinklų sinchronizacijos ir Lietuvos-Lenkijos dujotiekio klausimas), tautinių mažumų (Lenkijos lietuvių švietimo problematika) ir saugumo (bendra "Zapad-2017" pratybų "grėsmė") sferoje bei ekonomikoje (galimas lenkų prekybos tinklo atėjimas į Lietuvą ir pozicijų suderinimas dėl darbuotojų, komandiruojamų į ES šalis).

Kaip argumentą vežėsi pagaliau pasiektą susitarimą tarp lenkų "PKN Orlen" valdomos "Mažeikių naftos" ir "Lietuvos geležinkelių" dėl pervežimų tarifų ir tarpusavio skolų.

Atskirai reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Skvernelis susitiko ne tik su savo kolega Beata Szydlo, bet ir su šiuo metu svarbiausiu žmogumi Lenkijos politikoje, valdančiosios "Teisės ir Teisingumo" partijos lyderiu Jaroslawu Kaczynskiu, kuris buvo pirmas jo darbotvarkėje.

Po kelionės susidarė toks įspūdis, kad viskas lyg ir neblogai, bet ne iki galo. Viena vertus, abiejų šalių premjerai demonstravo sutarimą ir abipusę pagarbą (pavyzdžiui, Lenkijos ministrė pirmininkė pažadėjo, kad vietinės lietuvių bendruomenės klausimai bus aktyviai sprendžiami). Kita vertus, kai Skvernelis grįžo namo, ir žurnalistai ėmė klausinėti jį apie vizito rezultatus, jis atsakinėjo aptakiomis frazėmis, o su Kaczynskiu, sakė, kalbėjęs apie "mūsų istorijos reikalus ir sportą, ir taip toliau".

Ir tai su žmogumi, kuris tam tikra prasme yra svarbesnis už Lenkijos premjerę ir prezidentą! Matyt, jeigu viskas tiek su Szydlo, tiek Kaczynskiu iš tiesų klostytųsi gerai, Skvernelis nepraleistų progos pasigirti konkrečiais derybų rezultatais. Dabar lieka tik gražūs žodžiai bei pažadai, o su darbais ne viskas gerai.

Ir nereikia manyti, kad dabartinė Lenkijos valdžia pamirš taip ir neištęsėtus Lietuvos pažadus dėl lenkų asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių pasuose, ką pripažino ir Skvernelis, ir tikrai nepasirinks Aušros vartų atvaizdo atnaujintam Lenkijos piliečių  pasui.

67
Tegai:
vizitas, Beata Šidlo, Saulius Skvernelis, Lenkija
Dar šia tema
Seimo narė: premjero Skvernelio reitingas nukrito dėl neįvykdytų pažadų
Donaldas Trampas

Asmeninis Trampo advokatas negins jo apkaltos byloje

(atnaujinta 20:49 2021.01.18)
Asmeninis JAV prezidento Donaldo Trampo advokatas Rudis Džiulianis paneigė savo žodžius, kad jis prisijungtų prie valstybės vadovo gynybos komandos apkaltos byloje

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Anksčiau Džiulianis ABC News sakė, kad jis yra Trampo apkaltos gynėjų komandos narys, ir paaiškino, kad gynyba įrodys, jog prezidento įtarimai dėl sukčiavimo rinkimuose nėra smurto kurstymas.

"Kadangi sakiau kalbą (mitinge sausio 6 dieną prieš prasidedant riaušėms Kapitolijuje), esu liudininkas ir todėl negaliu dalyvauti teisme ar Senato rūmuose", — "ABC News" sakė Džiulianis.

Sausio 6 dieną JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai šturmavo Kapitolijų po Trampo mitingo Vašingtone, Kongreso darbas buvo nutrauktas kelioms valandoms.

Dėl riaušių žuvo demonstrantas ir policininkas, dar trys mirė dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu. Teisėsaugos institucijoms numalšinus riaušes, Kongreso nariai patvirtino demokrato Džo Baideno pergalę per rezidento rinkimus. Kongreso Atstovų rūmai apkaltino Trampą riaušių kurstymu.

Tegai:
apkalta, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas paskelbė apie protestų pradžią JAV
Trampas pasmerkė Kapitolijaus šturmo dalyvius ir pažadėjo perduoti valdžią Baidenui
Trampas pareiškė, kad neleis nepagarbos tiems, kurie jį palaikė rinkimuose
Ledo ritulis, archyvinė nuotrauka

Baltarusija neteko teisės rengti pasaulio ledo ritulio čempionatą

(atnaujinta 21:02 2021.01.18)
2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti Minske ir Rygoje gegužės 21–birželio 6 dienomis 

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Baltarusija neteko teisės rengti 2021 pasaulio ledo ritulio čempionatą, praneša Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF).

"Mums yra labai nemalonu nutraukti bendrą čempionato organizavimą Minske ir Rygoje. Viso šio proceso metu mes bandėme parodyti, kad čempionatas gali tapti sutaikymo įrankiu ir nuraminti sociopolitines problemas, su kuriomis susiduria Baltarusija. IIHF vis dar mano, kad čempionatas neturi būti naudojamas bet kurios politinės pusės palaikymui, tačiau turime pripažinti, kad organizuoti šį renginį Minske būtų netinkama", — teigė IIHF prezidentas Renė Fazelis.

Sausio 11 dieną Fazelis atvyko į Minską, kur susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka pasirengimo artėjančiam čempionatui aptarti. Vėliau IIHF vadovas sakė, kad galutinis sprendimas dėl 2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionato Baltarusijoje bus priimtas per kelias dienas. Fazelis pažymėjo, kad kai kas darė spaudimą rėmėjams, ragindamas atsisakyti remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti nuo gegužės 21 iki birželio 6 dienos Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė tarptautinių sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms, ragino boikotuoti arba atšaukti čempionatą Minske ir siuntė atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
Ryga, Minskas, Baltarusija
Dar šia tema
Tichanovskaja Lietuvoje paprašė tikslinių sankcijų Baltarusijos įmonėms
Dvi Lietuvos įmonės kreipėsi į tarptautinį teismą dėl Baltarusijos 
Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
Revolveris, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos rajone vyras grasino moteriai revolveriu

(atnaujinta 08:02 2021.01.19)
Policijos pareigūnai rado ir paėmė ginklą, kurio būgne buvo du šoviniai, vyras uždarytas į areštinę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Klaipėdos rajone vyras smurtavo prieš moterį bei grasino jai revolveriu, praneša Policijos departamentas.

Incidentas įvyko pirmadienį, apie 15 val. 45 min., Šnaukštų kaime. Namuose vyras smurtavo prieš moterį bei grasino jai revolveriu. 

Policijos pareigūnai rado ir paėmė ginklą, kurio būgne buvo du šoviniai.

Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str. 1 d.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdos apskrityje skirtos nuobaudos už darbą karantino metu
Vilniaus policija demaskavo pedofilų tinklą