Šarvuotas visureigis L-ATV, archyvinė nuotrauka

Lietuva ketina įsigyti 200 šarvuotų amerikietiškų visureigių

78
(atnaujinta 19:00 2017.11.07)
Projekto kaina ir pristatymo terminai priklausys nuo būsimos sutarties sąlygų, bet planuojama, kad jų pristatymas į Lietuvą galėtų prasidėti nuo 2021 metų

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Helsinkyje susitikęs su JAV gynybos sekretoriumi James Mattis informavo jį apie Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų tarybos  sprendimą kreiptis į JAV vyriausybę dėl galimybės įsigyti kompanijos "Oshkosh defence" gaminamus šarvuotus visureigius L-ATV, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Kovinės paramos ir bendrosios paskirties šarvuoti visureigiai papildys ir atnaujins šio tipo Lietuvos kariuomenės visureigių parką ir bus skirti įvairiems Lietuvos kariuomenės vienetams. Iš viso planuojama įsigyti ne mažiau kaip 200 šarvuotų visureigių. Projekto kaina ir pristatymo terminai priklausys nuo būsimos sutarties sąlygų, bet planuojama, kad jų pristatymas į Lietuvą galėtų prasidėti nuo 2021 metų.

Šarvuotų visureigių projektą nuspręsta pradėti sąlyginai anksti, nes pirkimo procedūros gali užtrukti iki 2 metų, o šie visureigiai yra svarbi Lietuvos kariuomenės mechanizacijos programos, kuri apima ir pėstininkų kovos mašinų "Vilkas/Boxer" pirkimą, dalis.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje naudojami HMMWV ir Toyota "Land Cruiser 200" šarvuoti visureigiai.

78
Tegai:
JAV, Lietuva
Dar šia tema
Dauguma suomių priešinasi narystei NATO
"Auksinės kareivinės": Estijoje pastatė NATO kompleksą už 43 mln eurų