Algirdas Butkevičius, archyvinė nuotrauka

Butkevičius paaiškino rusiškos sistemos įdiegimą lokomotyvuose

30
(atnaujinta 09:31 2017.11.16)
Rusišką saugos sistemą "Klub-U", naudojančią palydovinę navigacijos sistemą GLONASS, priklausančią "Iževsko radijo gamyklai" pasirinko lokomotyvų gamintojas "Siemens"

VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Įdiegti į "Lietuvos geležinkelio" lokomotyvus kitos, o ne Rusijos gamybos saugos sistemos nebuvo įmanoma, pareiškė ekspremjeras Algirdas Butkevičius Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje, praneša RIA Novosti.

Butkevičius paaiškino, kad rusišką sistemą "Klub-U" pasirinko lokomotyvų gamintojas "Siemens".

"Sistema sukurta rusų ir amerikiečių, jeigu būtų įmontuota kita sistema, kokia, pavyzdžiui, yra naudojama Prancūzijoje ar Vokietijoje, tai tie lokomotyvai stovėtų patvory", — sakė jis.

Ekspremjero teigimu, perkant lokomotyvus buvo iškelta sąlyga, kad nauja sistema būtų priderinta prie jau veikusios sistemos ir prie kaimyninių valstybių sistemos. Be to, Butkevičius yra įsitikinęs, kad ta pati sistema naudojama ir reguliuojant eismą oro erdvėje bei karinėse oro pajėgose.

Spalio viduryje parlamentas pavedė Nacionaliniam saugumo ir gynybos komitetui atlikti tyrimą dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių galimo neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams.

Lapkričio pradžioje NSGK pradėjo tyrimą dėl Rusijos saugumo sistemos "Klub-U" įdiegimo į valstybinės įmonės "Lietuvos geležinkeliai" lokomotyvus.

Tyrimo išvadas komitetas turi pateikti iki gegužės 1-osios.

30
Tegai:
Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), Lietuvos geležinkeliai, Algirdas Butkevičius
Dar šia tema
Seimo komitetas aiškinsis, kodėl "Lietuvos geležinkeliuose" įdiegta rusiška sistema
Lietuva ieško kuo pakeisti Rusijos programinę įrangą
Seimo nariai siekia uždrausti Rusijos gamybos informacines technologijas