Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Kroatijos Vyriausybės vadovu Andrej Plenkovic, nuotrauka nuo įvylio vietos

Lietuvos ir Kroatijos premjerai aptarė bendradarbiavimą

18
(atnaujinta 13:08 2017.11.28)
Ministrai aptarė bendradarbiavimo perspektyvas bei galimybę pradėti reguliarius tiesioginius skrydžius tarp Lietuvos ir Kroatijos

VILNIUS, lapktičio 28 — Sputnik. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vizito Vengrijoje metu susitiko su Kroatijos Vyriausybės vadovu Andrej Plenkovic, su kuriuo aptarė ekonominio ir energetinio bendradarbiavimo perspektyvas, kalbėjosi apie suskystintų gamtinių dujų terminalą bei galimybę pradėti reguliarius tiesioginius skrydžius tarp Lietuvos ir Kroatijos, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Skvernelis patikino, kad tiesioginio skrydžio iš Lietuvos į Kroatiją galimybė yra reali. Anot jo, šia kryptimi jau dirbama, vyksta pokalbiai. Kroatijos Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad turistų iš Lietuvos į Kroatiją srautas per pastaruosius metus išaugo net 27%.

Skvernelis tap pat pastebėjo, kad suaktyvėjo ir ekonominis šalių bendradarbiavimas.

"Džiaugiamės teigiamomis ekonominio bendradarbiavimo tendencijomis, nuolat augančiomis prekybos apimtimis. Šiais metais mūsų šalių prekyba išaugo beveik 40%, tačiau potencialas dar nėra pilnai išnaudotas", — sakė Skvernelis.

Premjeras taip pat padėkojo Kroatijai už karių kuopą, atvykstančią į Lietuva šių metų pabaigoje: 182 Kroatijos kariai kartu su karine technika, kurią sudaro 13 karinių kovos šarvuočių bei atskiras techninio aprūpinimo sunkvežimių ir pagalbinių automobilių padalinys, prisijungs prie Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų.

Lietuva ir Kroatija šiemet mini 25-ąsias dvišalių diplomatinių santykių metines. Lietuva buvo antroji valstybė pasaulyje, pripažinusi Kroatijos nepriklausomybę. Premjeras Skvernelis pakvietė Kroatijos Ministrą Pirmininką ir šalies žmones apsilankyti Lietuvoje, kitais metais minint nepriklausomybės šimtmetį.

18
Tegai:
Saulius Skvernelis, Kroatija, Lietuva
Dar šia tema
Kroatijos kariai atvyksta į Lietuvą
Lietuva padės Kroatijai stiprinti kovą su korupcija