Lietuvis kareivis su šautuvu, archyvinė nuotrauka

JAV skirs papildomus 100 mln dolerių Baltijos šalių gynybai

50
(atnaujinta 15:15 2017.12.03)
Pasak Lietuvos Krašto apsaugos ministro, po derybų su kaimyninėmis šalimis ir JAV didžioji dalis šių lėšų būtų skirta "Rusijai atgrasyti", ypatingą dėmesį skiriant "Maskvos vykdomai propagandai"

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Jungtinės Valstijos yra numačiusios papildomus 100 milijonų JAV dolerių Baltijos šalių gynybai, patvirtino LRT RADIJUI Lietuvos Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

"Didinamos gynybos išlaidos Europos kryptimi, bet yra papildoma eilutė, kurioje yra 100 milijonų JAV dolerių Baltijos šalims, bendriems projektams su Amerika. Tai būtų stiprus pajėgumų pastiprinimas mums ir, aišku, kaip bus naudojama turime susitarti tarp Baltijos šalių ir JAV. Bet šie biudžetiniai sprendimai rodo JAV nusiteikimą mus ir toliau remti bei padėti išlaikyti formą", – sakė Karoblis.

Pasak ministro, po derybų su kaimyninėmis šalimis ir JAV didžioji dalis šių lėšų būtų skirta "Rusijai atgrasyti", ypatingą dėmesį skiriant "Maskvos vykdomai propagandai".

Krašto apsaugos ministras Amerikoje dalyvavo Ronaldo Reagano vardo nacionaliniame gynybos forume. Lietuvos atstovai dalyvauti jame pakviesti pirmą kartą.

Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, JAV Kongresas patvirtino 2018 metų gynybos biudžeto projektą, kuris numato 4,6 milijardų JAV dolerių skirimą Europai, siekiant užtikrinti "Rusijos sulaikymo" iniciatyvą Europoje. Tarp kitų projekto nuostatų taip pat numatyta 350 milijonų JAV dolerių (beveik 302 milijonai eurų) parama Kijevui. 

Pastaraisiais metais Rusija praneša apie beprecedentę NATO veiklą prie savo Vakarų sienų. Tuo pačiu metu NATO plečia savo iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos ribojimu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų augimo Europoje. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jau anksčiau sakė, kad Rusija niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio veiksmų, potencialiai pavojingų jos interesams.

50
Tegai:
JAV, Lietuva
Dar šia tema
Estija ketina prašyti NATO stiprinti dalyvavimą Baltijos šalyse