Muitinės postas Bagrationovskas Kaliningrado srityje, archyvinė nuotrauka

Pasienyje su Rusija baigiama statyti tvora

48
(atnaujinta 09:33 2017.12.20)
Beveik 45 kilometrų ir apie dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora su papildoma įranga kainavo Lietuvai 1 milijoną 335 tūkstančius eurų

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Pasienyje su Rusija trečiadienį baigiama statyti apsauginė tvora, praneša LRT.

Tvora iškilo beveik 45 kilometrų ruože palei sieną su Kaliningrado sritimi. Darbų vertė — 1 milijonas 335 tūkstančiai eurų. Šios lėšos skirtos iš Lietuvos biudžeto.

Vasarą pradėta statyti dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora atsirado nuo Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių sienų susikirtimo taško ties Vištyčiu ir atkarpomis tęsiasi Šakių bei Vilkaviškio rajonuose iki Nemuno. Ant tvoros taip pat planuojama įrengti modernias stebėjimo sistemas.

Direktorius Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnybos Renatas Požėla teigia, kad tvora tarnaus kaip papildoma saugumo priemonė ir padės kovoti su šešėline ekonomika.

Anksčiau Rusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas palygino Lietuvos planus statyti tvorą pasienyje su Karaliaučiaus sritimi su vaikų žaidimu.

"Lietuvos valdžios sprendimas palei sieną su Rusijos Federacijos Karaliaučiaus sritimi statyti tvorą man asocijuojasi su mano keturiais anūkais, žaidžiančiais smėlio dėžėje. Vaikai paprastai stato bokštelius, sienas, pilis, kasa griovius, atsitveria vienas nuo kito ir žaidžia "savo" teritorijoje užsienio kareivėlius. Matyt, norą pastatyti tvorą pasienyje diktuoja gyvenimo filosofija, o veikiau, smėlio dėžės filosofija", — sakė Udalcovas.

Sienos ilgis tarp dviejų šalių yra 294,4 kilometrai, iš jų 18,5 kilometrų eina Kuršių mariomis, 22,2 kilometro — jūra.

48
Tegai:
tvora, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Nenaudinga tvora: kiek kainuoja raktai nuo Lietuvos sienos?
Tvoros pasienyje su Rusija statyba Lietuvai kainuos 1,3 mln eurų
Discussion