F-16, archyvinė nuotrauka

KAM: NATO naikintuvai tris kartus lydėjo Rusijos orlaivius

23
(atnaujinta 15:39 2017.12.27)
Pereitą savaitę NATO naikintuvai tris kartus lydėjo Rusijos Federacijos karinius orlaivius IL-20

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Gruodžio 18-24 dienomis NATO naikintuvai tris kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos karinių orlaivių, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Gruodžio 19-ąją NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį IL-20, skridusį iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Gruodžio 20 dieną IL-20 skrido iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį, NATO naikintuvai taip pat kilo atpažinti ir lydėti orlaivį. Gruodžio 24-ąją jie vėl lydėjo IL-20, skridusį į Rusijos žemyninę dalį iš Kaliningrado srities.

Trijų skrydžių metu IL-20 orlaivis skrido be radiolokacinio atsakiklio, radijo ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė, skrydžio plano neturėjo.

Nuo rugsėjo 1-osios NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių vykdo JAV karinių oro pajėgų kontingentas su naikintuvais F-15 "Eagle".

Rusijos Gynybos ministerija ne kartą pareiškė, kad visi Rusijos karinių lėktuvų skrydžiai vykdomi, griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

23
Tegai:
orlaivis, naikintuvai, Krašto apsaugos ministerija (KAM), NATO, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva padidins savo karių skaičių NATO greitojo reagavimo pajėgose
Rolandas Paulauskas: "NATO — pagrindinė Lietuvos problema!"
Porošenko pažadėjo netrukus surengti referendumą dėl įstojimo į NATO
Estija ketina prašyti NATO stiprinti dalyvavimą Baltijos šalyse
Lenkija rengiasi priimti naująjį NATO vadovavimo centrą