Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

Pranckietis netiki, kad santykiai su Rusija gali greitai pagerėti

37
(atnaujinta 13:18 2018.01.03)
Seimo pirmininkas nemato galimybių dideliems pokyčiams santykiuose su Rusija, kol Maskva nepakeis savo požiūrio į Ukrainą

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako nematantis galimybės esminiams pokyčiams santykiuose su Rusija, kol nepasikeis Maskvos pozicija, trečiadienį teigė jis Žinių radijaus eteryje.

"Prekybos santykiai pas mus yra, vyksta, diplomatiniai santykiai yra, nuo vertybių pasitraukti mes neturime nei galimybės, nei noro, o toliau viskas, kaip prezidentė ir sakė, nepasikeitus Rusijos pozicijai arba vadovybei, santykiuose pokyčių tikėtis irgi per daug negalime", — sakė Pranckietis.

Premjeras Saulius Skvernelis sekmadienį paskelbtame interviu pareiškė, kad šiemet Lietuva turėtų pradėti atnaujinti ryšius su Rusijos valdžios institucijomis. Premjero teigimu, į ryšių atnaujinimą reikia žiūrėti pragmatiškai, bet tuo pačiu negalima atsisakyti strateginių pozicijų dėl Ukrainos.

Anksčiau Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, vertindama 2017 metų rezultatus ir apibūdindama respublikos ateitį, interviu portalui 15min pasakė, kad su Rusija būtina bendradarbiauti, o ne kariauti. Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuva neturėtų atsisakyti savo vertybių, tačiau reikia suprasti, kad keičiasi geopolitinė situacija, todėl,  prireikus, galima peržiūrėti poziciją tam tikrais klausimais.

Pranckietis mano, kad ir Skvernelio, ir Grybauskaitės teiginiai yra teisingi ir vienas kitam neprieštarauja.

"Ekonominiai tikslai yra, bet kokiu keliu jie atsiranda su valstybėmis, čia jau yra mūsų apsisprendimo reikalas", — svarstė Seimo pirmininkas.

Lietuva nuo Krymo prijungimo prie Rusijs teritorijos neturėjo jokių susitikimų su aukštais Rusijos valdžios atstovais. Kaimyninės Latvija, Estija ir Lenkija ryšius su Rusija palaiko ministrų arba viceministrų lygiu. Didžiosios Europos šalys su Maskva bendrauja aukščiausiu lygiu — pernai gegužę Rusijoje viešėjo Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Vladimirą Putiną Versalyje priėmė Prancūzijos prezidentas Emmanueli Macronas.

Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova, reaguodama į Grybauskaitės pasisakymus apie santykių gerinimą, teigė, kad Maskva vertins Lietuvos pareiškimus apie būtinumą "bendradarbiauti, o ne kariauti" su Rusija, atsižveldama į realią veiklą, o ne tikėdama žodžiais.

37
Tegai:
santykiai su Rusija, Viktoras Pranckietis, Lietuva
Dar šia tema
Tillersonas įvardijo priežastis, trukdančias JAV susitaikyti su Rusija
Dauguma europiečių nori geresnių santykių su Rusija