Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Japonijos Ministru Pirmininku Shinzo Abe, nuotrauka iš įvykio vietos

Grybauskaitė susitiko su Japonijos premjeru Shinzo Abe

62
(atnaujinta 18:04 2018.01.13)
Prezidentės ir Japonijos premjero susitikime aptartas glaudesnis NATO ir Japonijos bendradarbiavimas visose srityse — tarp jų ir užtikrinant kibernetinį saugumą

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Japonijos premjeru Shinzo Abe, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

Susitikime aptarti tarptautinio saugumo klausimai bei galimybės kurti naują Baltijos šalių ir Japonijos bendradarbiavimo formatą, kuris paskatintų gynybos, ekonominių, mokslo ryšių plėtrą.

"Naujas Lietuvos ir kitų Baltijos šalių bendradarbiavimo formatas su Japonija — tai galimybė paskatinti ryšius su šia vertybiškai mums artima valstybe, sustiprinti regiono saugumą bei gerovę", — pažymėjo Grybauskaitė.

Kaip pažymima pranešime, susidurdama su Šiaurės Korėjos keliamomis grėsmėmis Japonija daugiau investuoja į savo gynybą bei bendradarbiavimą su NATO. Jau 2016 metais Klaipėdos uoste lankėsi šios pasaulinės NATO partnerės karo laivai. Šalies vadovė ir Japonijos premjero susitikime aptartas glaudesnis NATO ir Japonijos bendradarbiavimas visose srityse — tarp jų ir užtikrinant kibernetinį saugumą.

Kalbant apie ekonominį susidomėjimą, lietuviški lazeriai Japonijoje jau tapo kokybės ženklu, aktyviai bendradarbiaujama gyvybės ir medicinos mokslų, inovacijų srityse. Grybauskaitė pridūrė, kad daug naujų galimybių atvers ir kitąmet turintis įsigalioti ES ir Japonijos laisvosios prekybos susitarimas.

Lietuva itin aktyviai dalyvavo derantis dėl šios sutarties, nes ji atneš tiesioginę naudą šalies verslui. Panaikinus beveik 90% muitų ir kitas kliūtis prekybai, Lietuvos įmonėms atsivers pažangi, 127 milijonų vartotojų rinka. Naujas perspektyvas kuria ir augantis Lietuvos finansinių technologų sektorius, kuriuo ima domėtis Japonija. Kelią skinasi ir Lietuvos startuoliai: lietuviškas "Widerfi" suteiks galimybę Tokijo olimpiados 2020 metai svečiams naudotis itin greitu internetu už vietinių vartotojų mokamą kainą.

Ministras Pirmininkas taip pat perdavė Japonijos Imperatoriaus Akihito linkėjimus Lietuvos žmonėms. Imperatorius Lietuvoje lankėsi 2007 metais.

62
Tegai:
bendradarbiavimas, NATO, Shinzo Abe, Dalia Grybauskaitė, Japonija, Lietuva
Dar šia tema
Į Lietuvą atplaukia Japonijos karinių laivų eskadra
JAV kariai Lietuvoje: Japonijos patirtis neturi pasikartoti
Lietuva pristatė gardžiausius maisto produktus parodoje Japonijoje
Japonijoje vėl parduodamas legendinis žaislas "tamagoči"
Valdant Kim Čen Unui pirmą kartą paleista raketa virš Japonijos
Discussion