Įsilaužimas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje pradėtas tyrimas dėl įsilaužimo į naujienų portalą

59
(atnaujinta 09:51 2018.01.19)
Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza pabrėžė, kad žiniasklaidos priemonės yra vienas patraukliausių objektų kibernetinio ir informacinio karo atakoms

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Lietuvos Nacionalinis kibernetinio saugumo centras pradėjo tyrimą dėl įsilaužimo į naujienų portalą tv3.lt, kuris įvyko ketvirtadienio vakarą, praneša RIA Novosti.

Išvakarėse vyriausiasis naujienų portalo tv3.lt redaktorius Artūras Anužis pranešė apie įsilaužimą, be to, tinklalapyje buvo paskelbta melaginga informacija apie krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį. Anužis taip pat pabrėžė, kad, pirminiais duomenimis, įsilaužimą įvykdė "Rusijos programišiai".

"Šį vakarą įsilaužta į naujienų portalą tv3.lt ir išplatinta šmeižikiška, įžeidžianti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie Lietuvos krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį bei "Žinių radijo" laidų vedėją Ridą Jasiulionį", — parašė Anužis Facebook paskyroje.

Portalo vyriausiasis redaktorius sako, kad straipsnis parašytas gana gera lietuvių kalba. Jis pridūrė, kad remiantis KAM atstovų informacija, "nuoroda į šmeižikišką naujieną buvo išsiųsta tikslingam adresatų sąrašui, įskaitant vyriausybę, ministerijas ir ambasadas".

Anot Anužio, portalą jau ne pirmą kartą atakuoja programišiai, o didesnės atakos prasidėjo po to, kai tv3.lt atsisakė skelbti naujienas apie Rusiją.

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza pabrėžė, kad žiniasklaidos priemonės yra vienas patraukliausių objektų kibernetinio ir informacinio karo atakoms, nes būtent per jas greitai galima paskleisti melą, dezinformaciją, pasėti paniką.

"Pradėjome tyrimą, siekdami nustatyti šio incidento aplinkybes bei kaltininkus", — pridūrė Kerza.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu analizuojama informacija. Pasak krašto apsaugos viceministro, naujienų portalo tv3.lt redakcijos suteikta informacija leidžia manyti, kad įsilaužimas vykdytas iš rusiško IP adreso. Be to, jis apkaltino Rusiją nenoru bendradarbiauti tiriant kibernetinius incidentus.

59
Tegai:
programišiai, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, Raimundas Karoblis, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
ES kurs bendrijos kibernetines greito reagavimo pajėgas
Grybauskaitė Briuselyje pasisakė už kibernetinį saugumą
Grybauskaitė pasiūlė sukurti Europos "kibernetinį Šengeną"
Kibernetinio saugumo pratybų centras "CyberGym" atidarytas Lietuvoje
Lietuva spartina kibernetinio saugumo centro įkūrimą