Kaspersky Lab pastatas Rusijoje, archyvinė nuotrauka

KAM ragina lietuvius atsisakyti "Kaspersky Lab" savo kompiuteriuose

93
(atnaujinta 15:56 2018.01.28)
Krašto apsaugos viceministras mano, kad Lietuvos piliečiai turėtų įsiklausyti į valdžios sprendimus atsisakyti "nesaugios Kaspersky Lab" ir nbenaudoti šios programinės įrangos asmeniniuose kompiuteriuose

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Sekmadienį Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza interviu LRT radijui paragino Lietuvos gyventojus savo kompiuteriuose nebenaudoti "Kaspersky Lab".

"Reikėtų įsiklausyti į tas bendras rekomendacijas, nes sprendimas priimtas tikrai vadovaujantis ne emocijomis, o mūsų atliktais tyrimais ir yra paremtas įrodymais, surinktais tiek mūsų, tiek partnerių, ir tokie ryžtingi žingsniai daromi, nes iš tikrųjų grėsmė sistemose egzistuoja", —pareiškė Kerza.

Anksčiau Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstova patvirtino, kad visi Lietuvos ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojai nebenaudoja "Kaspersky Lab" programinės įrangos.

Gruodžio pabaigoje Vyriausybė priėmė nutarimą, kad "Kaspersky Lab" kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui ir įpareigojo ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros ir valstybės informacinių išteklių valdytojus atsisakyti  šios įrangos.

Jau tuo metu Kerza skelbė, kad nors sprendimas galioja tik kritinės infrastruktūros — energetikos, finansų sistemos, transporto ir kitų sektorių — bei viešojo sektoriaus valdytojams, verslo įmonės turi individualiai įsivertinti galimas programinės įrangos naudojimo rizikas.

Sekmadienį viceministras paskelbė, kad viešajame sektoriuje taip pat daug kas atsisakė šios "nesaugios" programinės įrangos, liko visai nedaug.

Lietuvai priėmus tokį sprendimą, "Kaspersky Lab" pareiškė, kad vertina tai kaip geopolitinį sprendimą, nes nėra jokių įrodymų prie įmonę.

Praeitą savaitę "Kaspersky Lab" viceprezidentas pareiškė, kad įmonė ketina tęsti dialogą su Lietuvos valdžia, nepaisant priimto draudimo. Rusijoje įsikūrusi bendrovė "Kaspersky Lab" yra tarptautinė kompanija, gaminanti antivirusines programas.

93
Tegai:
programinė įranga, grėsmė nacionaliniam saugumui, "Kaspersky Lab", Kaspersy Lab, Edvinas Kerza, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvą užpuolė virusas-plėšikas "Petya"
Lietuvoje pradėtas tyrimas dėl įsilaužimo į naujienų portalą