Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis susitikime su Dalia Grybauskaite, archyvinė nuotrauka

Karbauskis paaiškino Skvernelio norą atnaujinti santykius su Rusija

94
(atnaujinta 13:06 2018.02.01)
Anot "valstiečių" lyderio, premjeras turėjo omenyje, kad Lietuvai reikalingas bendradarbiavimo kanalas, per kurį galima reikšti pretenzijas Rusijai

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis interviu "Žinių radijui" užsiminė apie ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pareiškimus apie reikalingumą atnaujinti santykius su Rusija.

Sausio pradžioje Skvernelis pareiškė, kad šiemet Lietuva turėtų pradėti atnaujinti ryšius su Rusijos valdžios institucijomis. Ministro pirmininko teigimu, į ryšių atnaujinimą su Rusija reikia žiūrėti pragmatiškai. Truputį vėliau Skvernelis pabrėžė, kad tarp Lietuvos ir Rusijos reikia atkurti tarpvalstybinę komisiją, kuri užsiėmė prekybinio ir ekonominio, mokslinio ir techninio, humanitarinio ir kultūrinio bendradarbiavimo klausimais. Ji nutraukė savo veiklą 2012 metais.

Apie santykių su Rusija gerinimą 2017 metų pabaigoje užsiminė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos pasakymai, kad "su Rusija reikia bendrauti ir prekiauti, o ne kariauti" sukrėtė visuomenę.

Karbauskis mano, kad nepaisant tokių garsių pasisakymų, nei prezidentės, nei premjero požiūriai į santykius su Rusija nepasikeitė.

"Premjeras sakė vieną dalyką. Jis sakė, kaip galima tai pasakyti (pretenzijas — Sputnik), kai nėra formos ir būdo, kaip tai pasakyti, nes jokio bendravimo iš viso nėra", — "Žinių radijui" kalbėjo Karbauskis.

Pasak politiko, norint pareikšti valstybei pretenzijas, reikia turėti kanalus, kad tai galėtum padaryti. O šiuo metu, priminė Karbauskis, tarp Lietuvos ir Rusijos nėra jokio bendradarbiavimo kanalo, todėl ir neįmanoma Maskvai pareikšti jokių pretenzijų.

Anot Karbauskio, politologai klaidino, sakydami, jog Skvernelis bandė atnaujinti santykius su Rusija. Premjeras, mano Karbauskis, iškėlė klausimą, ar iš esmės reikalingas bendravimas.

Nepaisydamas prezidentės, užsienio reikalų ministro ir daugelio kitų politikų bei politikos ekspertų kritikos, poziciją, kad reikia atnaujinti dvišalės tarpvyriausybinės komisijos tarp Lietuvos ir Rusijos veiklą, Skvernelis sausio pabaigoje išsakė ir Vokietijos laikraščiui "Bild". Interviu Skvernelis teigė, kad Lietuvai verta siekti Vokietijos ir Suomijos pavyzdžiu kuriant santykius su Rusija. Anot ministro pirmininko, glaudesni kontaktai leistų geriau suprasti Maskvos pozicijas.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad Lietuva palaiko ekonominius ir kultūrinius santykius su Rusija, o darbas dėl premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimų, kad reikia pradėti politinį dialogą su Rusija, bus gera pamoka. Ministras anksčiau sakė, kad aukšto lygio susitikimai su Rusija politizuoja kontaktus ir tampa dar viena spaudimo priemone. Ministro teigimu, eksportas į Rusiją augo 30%, taip pat buvo pasirašomos svarbios tarpvalstybinės sutartys.

Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis palaiko Skvernelį, nes, anot jo, premjeras, siekdamas atnaujinti santykius su Rusija, sekant kitų ES valstybių pavyzdžiu, yra teisus.

94
Tegai:
santykiai su Rusija, Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis, Lietuva
Dar šia tema
Skvernelis apie santykių gerinimą: Rusija supranta tik konkrečius darbus
Pranckietis netiki, kad santykiai su Rusija gali greitai pagerėti
Zacharova: Rusija Lietuvą vertina pagal jos veiklą, o ne pagal žodžius
"Spalvos" keitimas: kodėl Grybauskaitė pasisakė už bendradarbiavimą su Rusija