Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, teisingumo ministre Milda Vainiute ir vaiko teisių specialistais

Prezidentė: Vyriausybei trūksta gabumų priimtiems įstatymams įgyvendinti

14
(atnaujinta 17:13 2018.02.02)
Anot prezidentės, vykdomosios valdžios patyrimo ir įgūdžių stoka bei negebėjimas laiku ir kokybiškai įgyvendinti įstatymus tampa pavojingu reiškiniu

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė suabėjojo Vyriausybės ir atskirų ministėrijų gabumais įgyvendinant labai svarbius įstatymus, praneša spaudos tarnyba.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, teisingumo ministre Milda Vainiute ir vaiko teisių specialistais.

Aptariant pasirengimą įgyvendinti vaikų saugumui ypač svarbius sprendimus, Grybauskaitė  domėjosi, kodėl nėra užtikrinamas sklandus įstatymų vykdymas.

"Vis labiau ryškėja Vyriausybės ir atskirų ministerijų gebėjimų trūkumas įgyvendinant labai svarbius įstatymus. Nors praėjo jau beveik pusantrų metų — tai rimta visos Vyriausybės problema", — teigė prezidentė.

Anot prezidentės, vykdomosios valdžios patyrimo ir įgūdžių stoka bei negebėjimas laiku ir kokybiškai įgyvendinti įstatymų tampa pavojingu reiškiniu, stabdo valstybės pažangą, neužtikrina žmonėms socialinio saugumo, diskredituoja pačių valdančiųjų žadėtas permainas socialinio saugumo, sveikatos, švietimo, žemės ūkio, aplinkos ir kitose šalies gyventojams svarbiose srityse.

Prezidentūra nurodo, kad nuo sausio 1 dienos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) turėjo įdiegti centralizuotą vaikų globos apskaitos sistemą, kuri svarbi vaikų globos įstaigoms, tačiau tai iki šiol nepadaryta. Taip pat esą trūksta SADM pagalbos savivaldybėms rengiant budinčius globotojus, padedant organizuoti kitas alternatyvias paslaugas globos įstaigoms.

"Taip pat stringa pasiruošimas nuo liepos įsigaliosiančiam Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimui, kuris užtikrins vaikų teisių skyrių visose savivaldybėse centralizavimą. SADM iki šiol neturi patvirtintų visų pertvarkos įgyvendinimo aprašų, nežino, kaip samdys beveik 300 darbuotojų, kaip užsitikrins reikiamą finansavimą", — teigiama pranešime.

Liepą turi pradėti galioti ir prieš metus priimtas įstatymas dėl privalomo psichologų dalyvavimo vaikų apklausose, tačiau dar nežinoma, kaip jis bus įgyvendintas. Anot prezidentūros, iki šiol nenumatyta, kas užtikrins psichologų rengimą, kvalifikacijos nustatymą, apmokėjimą, sudarys vaikus apklausti profesionaliai gebančių psichologų sąrašą.

Pasak Prezidentės, šiandienos pasitarimą galime vadinti prevencija, dar vienu bandymu padėti atsakingoms ministerijoms ir tarnyboms tinkamai organizuoti darbą  užtikrinant sklandų dėl vaikų saugumo priimtų  įstatymų įgyvendinimą.

Vaiko teisių apsaugos reforma inicijuota po keturmečio mirtimi pasibaigusio smurto protrūkio Kėdainiuose, dėl vaiko nužudymu teisiami jo motina ir patėvis. Iškart po šio tragiško atvejo buvo priimtos pataisos, kurios uždraudė vaikams taikyti fizines bausmes, apibrėžė smurto prieš vaiką formas.

14
Tegai:
Vyriausybė, Dalia Grybauskaitė, Lietuva