Lietuvos mechanizuotąją pėstininkų brigadą Geležinis Vilkas, archyvinė nuotrauka

Lietuva atiduoda "Geležinio Vilko" brigadą Vokietijos kariuomenei

277
(atnaujinta 16:39 2018.02.15)
Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai pasirašė Ketinimo protokolą dėl brigados "Geležinis Vilkas" priskyrimo Vokietijos kariuomenės divizijai

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Vokietijos gynybos ministrė dr. Ursula von der Leyen Briuselyje pasirašė protokolą, kuriuo bus siekiama priskirti Lietuvos mechanizuotąją pėstininkų brigadą "Geležinis Vilkas" Vokietijos kariuomenės divizijai, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pasirinktas lankstus afiliacijos (priskyrimo) modelis, leisiantis brigadai "Geležinis Vilkas" dalyvauti abiejų Vokietijos divizijų pratybose ir mokymuose, tačiau prioritetas bus teikiamas divizijai, generuojančiai NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės pajėgumus.

"Šis susitarimas leis užtikrinti brigados "Geležinis Vilkas" pasirengimą veikti aukštesniojo vieneto sudėtyje ir geresnę brigados sąveiką su Vokietijos vadovaujamu NATO priešakiniu batalionu Lietuvoje. Lietuvos kariuomenės brigados turi gebėti veikti aukštesniojo vieneto sudėtyje, tačiau jų rengimo galimybes gali užtikrinti tik užsienio valstybių kariuomenės, turinčios divizijas", — rašoma pranešime.

Ministerijos pranešime teigiama, kad bendradarbiavimo su Vokietija intensyvėjimas, ypač Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimas Lietuvoje, taip pat ginkluotės ir karinės technikos, tokios kaip pėstininkų kovos mašinų "Vilkas/Boxer" ar savaeigių artilerijos sistemų "PzH2000" įsigijimas, ir Lietuvos kariuomenės struktūros plėtra sąlygojo Lietuvos kariuomenės vienetų afiliacijos su užsienio valstybių kariniais vienetais peržiūrą ir adaptaciją.

"Aišku, logiška, kad būtų visa vadovavimo grandinė būtų aiški. Ir čia, esant tai lyderystei, manome, kad tikrai būtų racionalu, kad ir "Geležinio vilko" brigada būtų susijusi su konkrečia Vokietijos divizija — tai ir bendri mokymai, bendrų standartų siekimas, bendri veiksmai ir galų gale ryšiai, kurie padėtų, jeigu reikia, ir gynybos atveju", — LRT cituoja Karoblį. 

Mechanizuotoji pėstininkų brigada "Geležinis Vilkas" jau šiais metais planuoja dalyvauti pratybose ir mokymuose su Vokietijos kariuomenės divizija, generuojančia NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės pajėgumus. Lietuva taip pat skirs karininkus į Vokietijos divizijos štabą.

277
Tegai:
kariuomenė, Mechanizuotoji pėstininkų brigada "Geležinis Vilkas", Vokietija, Lietuva
Temos:
Lietuva — NATO dalis (186)
Dar šia tema
Lietuvos Kazlų Rūdos poligone treniruojasi NATO bataliono kariai
NATO kariai generuoja baimę ir smurtą Baltijos šalyse
Nuo šių metų balandžio Lietuvos kariai apsirengs naują uniformą