Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Grybauskaitė ragina didinti išlaidas gynybai

251
(atnaujinta 08:14 2018.03.07)
Susitikime su Seimo valdyba Lietuvos prezidentė pabrėžė, kad išorės grėsmės ir iššūkiai didėja, todėl būtina skirti dėmesį kariuomenės modernizavimui ir karinės infrastruktūros vystymui

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad būtina užtikrinti tolesnį gynybos finansavimo augimą, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Apie tai Lietuvos vadovė pasakė tradiciniame susitikime su Seimo valdyba prieš artėjančią parlamento pavasario sesiją.

"Išorės grėsmės ir iššūkiai didėja, todėl būtina užtikrinti tolesnį gynybos finansavimo augimą bei kariuomenės modernizavimą ir karinės infrastruktūros vystymą", — Grybauskaitės žodžius cituoja spaudos tarnyba.

2018 metų valstybės biudžete gynybos poreikiams skirti 2% šalies BVP — tai yra maždaug 873 milijonai eurų. Tokiu būdu Lietuva pirmą kartą įvykdė įsipareigojimus, susijusius su išlaidomis gynybai, pagal NATO standartus.

Be to, šiais metais Gynybos resursų agentūra ir Lietuvos kariuomenė planuoja vykdyti pirkimus už beveik 265 milijonus eurų. Jie bus skirti konteinerių, sunkvežimių įsigijimui, karinės technikos remontui, transporto priemonių atsarginių dalių, šaudmenų, individualios karių apsaugos priemonių, degalų, maisto, aprangos pirkimui, transporto priemonių nuomai.

Taip pat planuojama Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" plėtra.

251
Tegai:
išlaidos gynybai, kariuomenė, Seimas, Lietuva
Dar šia tema
JAV branduolinis ginklas Rytų Europai — išsigelbėjimas ar grėsmė?
Karoblis pasiskundė, kad KAM vėl trūksta pinigų
Paksas: Lietuvos valdžiai rūpi tik karinės išlaidos