Vokietijos kariai, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje lankysis Vokietijos kariuomenės vadas

22
(atnaujinta 10:59 2018.03.07)
Vokietijos kariuomenės vadui generolui Volkeriui Wiekeriui bus įteiktas ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro kryžius; susitikimuose su Lietuvos prezidente, KAM ir kariuomenės vadovybe planuojama aptarti karinio bendradarbiavimo klausimus

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Vienos dienos vizito kovo 7-ąją į Lietuvą atvyks Vokietijos kariuomenės vadas generolas Volkeris Wiekeris (Volker Wieker), praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Planuojama Vilniuje aptarti regiono saugumo situacijos ir karinio bendradarbiavimo klausimus. Generolas susitiks su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, krašto apsaugos viceministru Vytautu Umbrasu ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku.

Prezidentūroje Vokietijos kariuomenės vadui bus įteiktas ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro kryžius. Vėliau svečias vyks į Ruklą, kur susitiks su Vokietijos vadovaujamos priešakinių NATO pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe ir kariais.

Susitikimuose bus aptariamas Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas gynybos srityje, daug dėmesio bus skiriama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės aktualijoms. Be to, bus aptariamas šiuo metu su Vokietija vykdomų Lietuvos kariuomenės modernizavimo — ratinių pėstininkų kovos mašinų, savaeigės artilerijos sistemų ir kitų įsigijimo projektų, Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" afiliacijos su Vokietijos kariuomenės Sausumos pajėgų divizija įgyvendinimas, taip pat bendras dalyvavimas tarptautinėse operacijose. 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, siekiant stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą regione, Lietuvoje dislokuota nuo 2017 metų vasario. Ji integruota į Lietuvos kariuomenės mechanizuotąją pėstininkų brigadą "Geležinis Vilkas", jai vadovauja Vokietija. Šiuo metu kovinėje grupėje tarnauja trečia pamaina — apie 1 400 karių iš Belgijos, Kroatijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos. Apie pusę vieneto karių ir vadovybės yra iš Vokietijos.

Pajėgų didinimas

NATO priešakinių pajėgų dislokacija Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje yra istorinis sprendimas, kurį NATO šalių  vadovai priėmė 2016 metų liepą.

"Šios pajėgos — tai, pirmiausia, atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione", — teigia KAM.

Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog naudojasi galimybe dislokuoti daugiau karių prie Rytų Europos sienos.

Pirmieji į NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje 2017 metų sausį su karine technika ir ginkluote atvyko vadovaujančios šalies — Vokietijos — kariai. Vėliau grupės pajėgumus kariais ir karine technika sustiprino Belgija, Kroatija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Norvegija, o nuo šių metų pradžios — ir Prancūzija.

22
Tegai:
kariuomenė, Volkeris Wiekeris, Vokietija, Lietuva
Temos:
Lietuva — NATO dalis (186)
Dar šia tema
Lietuvos Kazlų Rūdos poligone treniruojasi NATO bataliono kariai
Grybauskaitė vėl papasakojo kolegoms iš NATO apie Rusijos grėsmę
NATO kariai generuoja baimę ir smurtą Baltijos šalyse