Kariai, archyvinė nuotrauka

Pirmadienį bus pristatytas grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas

53
(atnaujinta 11:58 2018.03.25)
Šį dokumentą VSD ir AOTD skelbia nuo 2015 metų

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Rytoj, kovo 26-ąją, visuomenei ir žiniasklaidos atstovams bus pristatytas grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Jį parengė Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) prie KAM.

Spaudos konferencijos metu vertinimą visuomenei pristatys VSD direktorius Darius Jauniškis ir AOTD prie KAM direktorius pulkininkas Remigijus Baltrėnas.

Dokumentas visuomenei įprastai teikiamas kartą per metus, pavasarį. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, kaip bendrą dokumentą, VSD ir AOTD prie KAM skelbia nuo 2015-ųjų.

Pernai didelis dėmesys VSD ataskaitoje  skirtas 2017 metų rugsėjį vykusiems bendriems Rusijos ir Baltarusijos mokymams "Zapad-2017".

Be to, VSD ataskaitoje atkreiptas dėmesys į "Rusijos propagandą". Jeigu 2016 metų atsakaitose kaip pavojingos grėsmės buvo įvardinti rusaklabiai leidiniai ir televizijos kanalai ("Litovskij kurjer", "Obzor", "Eksper nedelia", "Pervyj Baltijskij kanal", "NTV-Lithuania"), tai pernai, anot Lietuvos specialiųjų pajėgų, pagrindinė grėsmė ne tik Lietuvai, bet ir visai Vakarų demokratijai — tai RT ir Sputnik

53
Tegai:
grėsmė nacionaliniam saugumui, Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD), Krašto apsaugos ministerija (KAM), Lietuva
Dar šia tema
Kaišiadorių rajone kariai mokosi atremti "žaliųjų žmogeliukų" grėsmę
Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose kariai treniruosis atremti hibridines grėsmes
Be panikos: Suomijos saugumo pareigūnai nemato "Rusijos grėsmės"
Lietuvos studentus siūloma mokyti duoti atkirtį "Rusijos grėsmei"
JAV pareiškė, kad yra pasirengę ginti Baltijos šalis nuo "Rusijos grėsmės"
Irina Rozova, archyvinė nuotrauka

"Sveikas protas pagaliau nugalėjo": Seimas "uždarė" Rozovos apkaltos klausimą

(atnaujinta 09:34 2020.06.03)
Antradienį Lietuvos Seimas galutinai atmetė opozicijos iniciatyvą skelbti apkaltą parlamentarei Irinai Rozovai

VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Seimas nepritarė iniciatyvai surengti apkaltos procesą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos atstovei Irinai Rozovai.

Balsavimas vyko antradienį Seimo vakariniame posėdyje.

Už apkaltos proceso pradėjimą antradienį Seime balsavo 41 Seimo narys, prieš buvo 62.

Balsavimas antradienį vyko gavus Etikos ir procedūrų komisijos išvadą dėl ankstesnio balsavimo, kai kilo ginčas, ar Seimas privalo sudaryti opozicijos inicijuotą komisiją.

Po balsavimo Rozova padėkojo Seimo nariams.

"Aš noriu padėkoti visiems Seimo nariams, kolegoms už šį balsavimą, kuris ką tik įvyko. Aš manau, kad mes visi galime džiaugtis ir konstatuoti, kad sveikas protas pagaliau Seimo salėje nugalėjo. Labai norisi tikėti, kad mano kolegos iš dešinės pagaliau sustabdys tą raganų medžioklę ar bent padarys kažkokią pauzę", dėkodama sakė parlamentarė.

Be to ji pridūrė, kad Lietuvoje yra daug klausimų, problemų, ir "šios dienos įvykiai — ne išimtis".

"Taigi, jeigu mes eisime tuo keliu, visi mūsų rinkėjai bus dėkingi ir jums, ir mums", — užbaigė Rozova.

Po balsavimo taip pat pasisakė ir Seimo nariai, kurie balsavo už apkaltą.

Pasak Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Eugenijau Gentvilo tvirtino, kad šitas Seimas nuosekliai atsisako tirti Rusijos įtaką Lietuvos politiniams, verslo procesams.

Skandalas aplink Rozovą

Partijos "Rusijos aljansas" narė Irina Rozova yra frakcijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS), kuri tapo valdančiosios koalicijos dalimi, narė. Prieš kurį laiką Seimas nusprendė inicijuoti tyrimą dėl deputatės ryšių su Rusijos diplomatais.

Iš pradžių Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdis buvo surengtas dėl Rozovos dalyvavimo Tbilisyje vykusioje Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. Tačiau svarstymo metu paaiškėjo, kad ji neturi prieigos dirbti su įslaptinta informacija.

Dėl to Lietuvos konservatoriai ėmė skelbti, kad politikės veikla gali "kelti grėsmę" valstybės nacionaliniam saugumui.

Interviu Sputnik Lietuva Rozova pareiškė, kad jai nebuvo leista dirbti su įslaptintais duomenimis dėl klaidos — parlamentarė nenurodė Valstybės saugumo departamento anketoje informacijos apie susitikimus su Rusijos diplomatais.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas situaciją aplink Rozovą pavadino nepageidaujamos politikės politinio persekiojimo pavyzdžiu.

Tegai:
Seimas, Irina Rozova
Dar šia tema
"Rusų aljansas" Rozovos bylą laiko "hipotetiniu perlenkimu"
Rozova paprašė Seimo nustatyti oficialią poziciją dėl TOA
Audio šou iš Seimo. Iš vyriausybės ir video: kaip vyksta nuotoliniai posėdžiai
Seimo narių grupė prašo išslaptinti visą medžiagą apie "Rusijos įtaką" Rozovai
Ukrainos URM,archyvinė nuotrauka

Ukrainos URM sureagavo į Trampo planus kviesti Rusiją į G7 aukščiausiojo lygio susitikimą

Ukrainos URM atstovės teigimu, Trampo planai "supaprastins Rusijos diplomatijos užduotį bandant atkurti Rusijos Federacijos kaip visateisės grupės narės statusą ir susilpninti tarptautinę sankcijų politiką"

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Jei Rusija gaus kvietimą į G7 aukščiausiojo lygio susitikimą net kaip svečias, tai Maskvai tai bus jos politikos lojalumo patvirtinimas, rašo UNIAN, su nuoroda į  Ukrainos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorę Jekateriną Zelenko.

Kaip anksčiau pranešė Kremliaus spaudos tarnyba, JAV prezidentas Donaldas Trampas telefoninio pokalbio su Vladimiru Putinu metu kalbėjo apie savo idėją rugsėjį surengti G7 aukščiausiojo lygio susitikimą ir pakviesti Rusijos, Indijos, Australijos ir Korėjos Respublikos vadovus.

Anot Zelenko, Trampo planai "supaprastins Rusijos diplomatijos užduotį bandant atkurti Rusijos Federacijos kaip visateisės grupės narės statusą ir susilpninti tarptautinę sankcijų politiką".

G8 formatas egzistuoja nuo 1998 metų. 2014 metais jis buvo sumažinta iki G7, kai, po įvykių Kryme, klubo nariai nusprendė nevykti į kitą viršūnių susitikimą Sočyje, o susirinko be Rusijos Briuselyje.

Vakarų šalys apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė sankcijas. Maskva ne kartą paneigė visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Pastaruoju metu Vakaruose vis garsiau kalbama apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijai.

Tegai:
G7, Rusijos Federacija, Donaldas Trampas jaunesnysis, Ukraina
Dar šia tema
Trampas pareiškė, kad atidės G7 iki rugsėjo ir pakvies Rusiją
Kremlius pakomentavo Trampo idėją pakviesti Rusiją į G7 aukščiausiojo lygio susitikimą
JK priešinasi Rusijos sugrąžinimui į G7 formatą