Tankas, archyvinė nuotrauka

Europos keliai bus pertvarkyti NATO karinei technikai

93
(atnaujinta 10:09 2018.03.30)
Planuojama, kad remiantis Europos Sąjungos narių infrastruktūros objektų tikrinimo rezultatais netinkami ginkluotei ir karinei technikai gabenti keliai bus rekonstruojami

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Europos Sąjunga ketina supaprastinti karių ir karinės technikos judėjimą visose valstybėse narėse, pranešama Europos Komisijos plane.

2017 metais Estijos pirmininkaujant ES buvo įvertinta Šiaurės jūros ir Baltijos transporto koridoriaus transporto infrastruktūra, į kurią įeina Lietuva, Latvija, Estija, Belgija, Vokietija, Nyderlandai, Lenkija ir Suomija. Paaiškėjo, kad kai kurios karinės technikos ir ginkluotės rūšys negali būti gabenamos tiltų ir geležinkelių šalių infrastuktūra dėl didelių matmenų ir svorių.

Iki 2019-ųjų pabaigos planuojama patikrinti, ar gali tiltais ir geležinkeliais judėti karinė įranga. Bus identifikuoti infrastruktūros objektai, kurie, prireikus, bus skubiai rekonstruoti.

Kaip anksčiau parašė Sputnik Lietuva, tik keli tūkstančiai NATO karių yra pasirengę sparčiai pajėgų dislokacijai konflikto su Rusija atveju.

Trečiadienį Europos Sąjunga pristatė veiksmų planą padidinti karinę mobilizaciją narių teritorijose ir už jos ribų. Dokumento tikslas — didinti ES valstybių sąveiką jėgoms perkelti krizės atveju.

Išvakarėse buvęs Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodžesas paragino grąžinti amerikiečių pajėgas į Baltijos šalis.

2016 metais NATO viršūnių susitikime, kuris vyko Varšuvoje, Aljanso narės sutarė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną.

Nepaisant to, JAV kariuomenė vis tiek dalyvauja NATO tarptautinėse pratybose Baltijos šalyse.

Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog naudojasi galimybe dislokuoti daugiau karių prie Rytų Europos sienos.     

93
Tegai:
infrastruktūra, karinė technika, NATO
Temos:
Lietuva — NATO dalis (176)
Dar šia tema
Žiniasklaida įvertino NATO pajėgų karinį pasirengimą konfliktų atveju
Islandija skyrė vieną civilį asmenį NATO priešakinių pajėgų batalionui Rukloje
Latvijos Seimo narys prognozuoja "galą" šaliai Rusijos ir NATO konflikto atveju
Ekspertas: NATO pradės "šlifuoti" "karinį Šengeną" artimiausių pratybų metu
Rusijos kariuomenės generolas papasakojo, kam NATO kuria "karinį Šengeną"