Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Ekspertai mano, kad Grybauskaitė galėtų vadovauti Europos Vadovų Tarybai

167
(atnaujinta 12:00 2018.04.13)
Teigiama, kad Lietuvos prezidentė turi daugiau galimybių užimti šį postą nei Nyderlandų premjeras Markas Rutte, nes ją gali paremti Vidurio ir Rytų Europos šalys

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2019 metais galėtų užimti Europos Vadovų Tarybos vadovės postą, praneša "Parlamentinskaja gazeta", su nuoroda į organizaciją VoteWatch Europe.

Remiantis VoteWatch Europoje apklausos duomenimis, 20 proc. apklaustųjų mano, kad būtent Grybauskaitė bus išrinkta šios iš ES šalių vadovų sudarytos ir Bendrijos politikos kryptį bei prioritetus nustatančios institucijos prezidente vietoj Donaldo Tusko. Ją šioje apklausoje lenkia tik Nyderlandų premjeras Markas Rutte, kurį išrinko tik 25 proc. respondentų.

Organizacijos ekspertai pabrėžia, kad Lietuvos prezidentė turi daugiau galimybių tapti Europos Vadovų Tarybos vadove dėl Vidurio ir Rytų Europos šalių paramos.

Buvę premjerai Andrius Kubilius ir Gediminas Kirkilas anksčiau sakė, kad Grybauskaitė gali gauti aukštą postą ES struktūruose.

Antroji Grybauskaitės prezidento kadencija baigsis 2019 metais. Tuo pačiu metu baigsis ir dabartinio Europos Vadovų Tarybos vadovo Donaldo Tusko įgaliojimai.

167
Tegai:
Europos Vadovų Taryba, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Grybauskaitė susitiko su Kongreso atstovu, kuris pažadėjo lėšų gynybai
Grybauskaitė JAV pasakojo savo svajonę atsikratyti Rusijos "dujų monopolio"
Discussion