ES vėliava, archyvinė nuotrauka

Lietuvos užsienio reikalų ministras palaiko galimas naujas ES sankcijas Rusijai

33
Linas Linkevičius mano, kad sankcijos Rusijai gali būti pratęstos ne šešeriems mėnesiams, o vieneriems metams

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik.  Lietuvos užsienio reikalų ministras neatmeta naujų ES sankcijų Rusijai galimybės, rašo RIA Novosti.

Apie tai jis pareiškė prieš ES šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą Liuksemburge.

Anot Linkevičiaus, galimos naujos sankcijos nebus susijusios su situacija Sirijoje.

"Mes taikome sankcijas, susijusias su Minsko susitarimais. Kadangi jokių pokyčių šioje srityje nėra, gali būti taikomos naujos arba esamos pratęstos ne šešiems, o dvylikai mėnesių'', – toks buvo ministro atsakymas į klausimą apie papildomas ES sankcijas Rusijai.

Išvakarėse JAV pareiškė, kad taikys naujas sankcijas Rusijai dėl ‘‘Sirijos režimo palaikymo‘‘. Planuojama, kad apribojimai bus taikomi Rusijos įmonėms, tiekiančioms technologijas Damaskui.

Šeštadienį ryte JAV, Didižioji Britanija ir Prancūzija atakavo Sirijos teritoriją. Sirijos generalinis štabas teigia, kad sąjungininkai paleido apie 110 raketų į civilinius ir karinius objektus, nukentėjo trys žmonės. Sirijos oro gynybos sistema sugebėjo numušti daugumą raketų.

Baltųjų rūmų teigimu, smūgiai siejami su tariamu "cheminio ginklo panaudojimu Damaske". Sirijos valdžia griežtai smerkia JAV ir sąjungininkų veiksmus, o Rusijos Valstybės Dūma įvertino ataką prieš Siriją kaip karinį nusikaltimą.

33
Tegai:
sankcijos, Europos Sąjunga, Rusija
Dar šia tema
Putinas: JAV atakavo Siriją, pažeisdamos tarptautinę teisę
Trampas perspėja Rusiją ir ragina pasiruošti JAV smūgiui Sirijoje
Discussion