Saulius Skvernelis ir Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Skvernelis sureagavo į Grybauskaitės kritiką

43
(atnaujinta 15:34 2018.04.18)
Premjeras įsitikinęs, kad teisinėje valstybėje asmens padarytus teisės pažeidimus nustatinėja ne prezidentė

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Trečiadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai pasisakė, kad Saulius Skvernelis yra priklausomas ir neprincipingas. Taip prezidentė sureagavo į premjero atsisakymą atleisti žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, kurio šeima kaltinama korupcija.

Ministras pirmininkas į tai atsakė, kad prezidentės kritika nėra paremta teisiniais argumentais ir labiau primena spaudimą nei rūpestį Vyriausybės skaidrumu.

"Teisinėje valstybėje yra normalu, kad asmens pažeidimus nustatinėja ne prezidentė, o teisinės institucijos. Jos pradėjusios tikrinimus ir normalu, kad prieš priimdamas sprendimus noriu sulaukti tikrinimų rezultatų. Esu Vyriausybės vadovas. Suprantu sau tenkančią atsakomybę dėl komandos narių ir nuo jos nebėgu, bet nepasiduosiu nei prezidentės, nei kieno nors kito spaudimui. Tai bus mano sprendimas, kurio pasekmes taip pat jausiu pats", — rašoma premjero pranešime.

Skvernelis priduria, kad jam nėra priimtina, kai prezidentės patarėjai kviečiasi ministrus ir įsakmiai jiems nurodo atsistatydinti.

"Man nėra priimtina, kai sprendimai daromi vienašališkai, nesigilinant, neišklausant", — sako ministras pirmininkas.

Savo komentare premjeras tikina, kad ne tik kaip Vyriausybės vadovas, bet ir kaip pilietis jis gerbia Konstituciją ir šalies įstatymus, visada jų laikosi ir laikysis.

Anot Skvernelio, žemės ūkio ministras padarė pažeidimą, kuris nėra korupcinio pobūdžio, tai nėra piktnaudžiavimas jo pareigomis, situacija susiklostė iki jam tampant ministru ir ji tokia paplitusi, kad net buvę žemės ūkio ministrai pripažįsta naudojantys tokią praktiką.

"Principingumas nėra pasiduoti spaudimui arba bijoti kritikos. Principingumas yra daryti gal ir nepopuliarius, bet teisingus sprendimus. Būtent tokį sprendimą ir padarysiu", — teigia premjeras.

Markausko šeima, kaip teigiama, kelerius metus naudojosi svetima žeme be jokių tai įteisinančių dokumentų, o už žemės dirbimą ėmė ES išmokas. Kaltininkai tvirtina, kad Markausko mama Sofija Markauskienė pažeisdama įstatymus naudojasi jai nepriklausančiais sklypais.

Teisingumo ministrė Vainiutė atsistatydina savo noru >>

Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė nematanti galimybių Markauskui toliau dirbti Vyriausybėje. Be to, šalies vadovė įsitikinusi, kad ministras pirmininkas prisiima atsakomybę už žemės ūkio ministro veiksmus, kurie apeliuoja į galimai pažeistus bent kelis Konstitucijos straipsnius.

43
Tegai:
korupcijos skandalas, korupcija, Bronius Markauskas, Saulius Skvernelis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Dar šia tema
Neonacių bendras Kasčiūnas, arba vienos korupcinės bylos istorija
Moralinė Grybauskaitės korupcija — štai tikroji problema
Prezidentė nusiteikusi ryžtingai kovai su korupcija: 7 naujos įstatymų iniciatyvos