Aleksandras Udalcovas, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasadorius: Vilnius pats pastatė santykius su Maskva į keblią padėtį

151
(atnaujinta 18:26 2018.04.24)
Rusijos ambasadorius pakomentavo susitikimą su Lietuvos premjeru, teigia, kad nemato jokios esmės tokiame susitikime, jeigu iš anksto buvo pranešta, kad apie santykių gerinimą niekas net nesvarsto

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Lietuvos valdžios institucijos sąmoningai įvedė ryšius su Rusija į aklavietę bei su pavydėtinu atkaklumu tęsia šį neperspektyvų pačiai Lietuvai kursą, mano Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.

Pirmadienį Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir Lietuvos ambasadoriais Rusijoje, Baltarusijoje, ES, Gruzijoje, Moldovoje ur Ukrainoje. Susitikimas buvo skirtas Baltijos respublikų santykiams ir perspektyvoms su šiomis valstybėmis. Linas Linkevičius po susitikimo teigė, kad Lietuvos ir Rusijos santykių atšilimas įmanomas tik Rusijos iniciatyva bei pridūrė, kad "kategoriškai atmetė" idėją, jog Lietuvos valdžios institucijos turi ką nors padaryti, kad pagerintų bendradarbiavimą su Maskva.

"Būtent Lietuvos valdžia sąmoningai įstumė mūsų santykius į aklavietę. Ir su pavydėtinu atkaklumu tęsia šį neperspektyvų  pačiai Lietuvai kursą. Dėl oficialaus Vilniaus kaltės Rusijos užsienio politikos prioritetų sistemoje Lietuva, kaip jų objektas, buvo aiškiai išbraukta", — rašoma Udalcovo pranešime Facebook paskyroje.

Jis taip pat priduria, kad "beprasmiška kalbėti apie bet kokius veiksmus, pvz., Tarpvyriausybinės komisijos darbo atnaujinimą, kol ją iš Lietuvos valdo dabartinis Lietuvos užsienio politikos vadovas.

Rusijos ambasadorius tikisi, kad gyvenimas viską sudės į savo vietas "ir deramai įvertins dvišalių santykių karstadirbius", bei tvirtino, kad "įžvalgus stebėtojas jau mato, jog šis procesas jau prasidėjo, bet kol kas ne valdžios struktūrose".

Sausio pradžioje Lietuvos Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis pareiškė, kad šiemet Lietuva turėtų pradėti atnaujinti ryšius su Rusijos valdžios institucijomis. Ministro pirmininko teigimu, į ryšių atnaujinimą su Rusija reikia žiūrėti pragmatiškai.

Truputį vėliau Skvernelis pabrėžė, kad tarp Lietuvos ir Rusijos reikia atkurti tarpvalstybinę komisiją, kuri užsiėmė prekybinio ir ekonominio, mokslinio ir techninio, humanitarinio ir kultūrinio bendradarbiavimo klausimais. Ji nutraukė savo veiklą 2012 metais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įvertino šiuos pasiūlymus kaip netinkamus ir neatsakingus, nors pati 2017 metų pabaigoje užsiminė apie santykių su Rusija gerinimą. Jos pasakymai, kad "su Rusija reikia bendrauti ir prekiauti, o ne kariauti", sukrėtė visuomenę.

151
Tegai:
dvišaliai santykiai, santykiai su Rusija, Aleksandras Udalcovas, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Kovos prieš Rusiją fronte premjeras ministrui ne patarėjas
Nepaisant gandų ir mitų: Lietuvos ir Rusijos istorikai susitiko Maskvoje