Jeruzalė, archyvinė nuotrauka

Konservatoriai prašo Linkevičiaus perkelti Lietuvos ambasadą į Jeruzalę

40
(atnaujinta 14:58 2018.05.15)
Seimo narių grupė raštu kreipėsi į užsienio reikalų ministrą dėl Lietuvos Respublikos ambasados perkėlimo į Jeruzalę

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Dainius Kreivys, Rimantas Jonas Dagys, Emanuelis Zingeris, Žygimantas Pavilionis ir kiti Seimo nariai kreipėsi į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir į Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Juozą Bernatonį dėl Lietuvos Respublikos ambasados perkėlimo į Jeruzalę, rašo Seimo spaudos tarnyba.

Be to, Seimo nariai prašo atsakyti į svarbius diplomatinisu klausimus: kodėl Lietuvos atstovai nedalyvavo JAV ambasados atidarymo reginyje Jeruzalėje? Ar Lietuvoje bus pradėti svarstymai ir diskusija dėl mūsų šalies ambasados perkėlimo į istorinę Izraelio sostinę Jeruzalę, taip išreiškiant solidarumą su Izraelio valstybe ir JAV? Ar Lietuva galėtų inicijuoti diskusiją ES formatuose dėl Europos šalių ambasadų perkėlimo į Jeruzalę?

Kreipimesi Kasčiūnas priminė, kad 2018 metų gegužės 14 dieną Jungtinės Amerikos Valstijos perkėlė savo ambasadą į Jeruzalę, o jų pavyzdžiu seka kai kurios Europos Sąjungos valstybės narės — Čekija, Rumunija ir Vengrija.  Anot Kasčiūno, Jeruzalė yra istorinė žydų valstybės sostinė, todėl diplomatinių atstovybių perkėlimas rodo istorinio teisingumo atkūrimą. Be to, politikas pabrėžia, kad Izraelis yra vienintelė demokratinė valstybė regione ir ištikima Vakarų šalių sąjungininkė.

"Jeruzalė yra Izraelio valstybės sostinė, taip kaip Vilnius yra mūsų valstybės sostinė. Ir šio fakto niekas negali paneigti", — pabrėžia Kreivys.

Jeruzalėje veikia Izraelio valstybės parlamentas ir kitos valdžios institucijos. Atkreiptinas dėmesys, kad JAV ambasada perkelta į Jeruzalės vakarinę dalį.

Konservatoriai ragina Linkevičių mažiau kritikuoti Trampą dėl Jeruzalės >>

Izraelis laiko Jeruzalę savo "vieninga ir nedaloma" sostine, įskaitant ir miesto rytinius rajonus, ir istorinį centrą, kuriuos Izraelio kariuomenė prieš beveik pusę amžiaus atkovojo iš Jordanijos.

Pasaulis, o iki gruodžio 6-osios vakaro ir JAV, oficialiai nepripažįsta Jeruzalę Izraelio sostine ir laiko miesto statusą pagrine Artimųjų Rytų konflikto priežastimi. Jis gali būti išspręstas, tik susitarus su Palestina, kuri pretenduoja į rytinę Jeruzalės dalį. Dėl šių problemų visos užsienio šalių ambasados įsteigtos ne Jeruzalėje, o Tel Avive.

40
Tegai:
Lietuvos ambasada, Jeruzalė, Izraelis, Lietuva
Dar šia tema
Islamo šalys pripažino Rytų Jeruzalę Palestinos sostine
Jeruzalės pripažinimą Izraelio sostine naudoja islamistai
Trampas pripažino Jeruzalę Izraelio sostine