Andrius Kubilius, arhyvinė nuotrauka

Kubilių nori pašalinti Seimo komisijos dėl ryšių su Minsku

51
(atnaujinta 14:47 2018.05.17)
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė pažymėjo, jog nuslėptos Kubiliaus sąsajos su Baltarusijos verslu diskredituoja apkaltos komisijos veiklą Skardžiaus procese

VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Seime registruotas nutarimo projektas, kuriuo Seimui siūloma pašalinti buvusį Lietuvos ministrą pirmininką Andrių Kubilių iš Artūro Skardžiaus apkaltos komisijos narių, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė teigia, kad Kubilius, po žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie sūnaus ryšius su Baltarusijoje plėtojamu verslu, negali tęsti darbo komisijoje ir turi iš jos pasitraukti. 

Pasak Seimo narės, dėl apkaltos komisijos narių veiklos skaidrumo ir interesų neturi kilti jokių abejonių, o jos kyla dėl šio konservatoriaus veiksmų.

Trečiadienį laikraštyje "Kauno diena" buvo publikuota informacija, kad Kubiliaus sūnus Vytautas Kubilius yra įmonės "Modus grupė" stebėtojų tarybos narys, o grupei priklausanti įmonė "Modus energy" plėtoja saulės ir biodujų energetikos verslą Baltarusijoje. Dalis verslo — biodujų jėgainės — yra vystomos agrokombinate, kuris tiesiogiai pavaldus Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenko administracijai.

"Apkaltos komisijos posėdžiuose Kubilius aktyviai dalyvavo ir ypatingą susidomėjimą reiškė Skardžiaus šeimos verslu Baltarusijoje, Skardžiuvienės turimomis akcijomis Baltarusijoje veikiančioje saulės energiją plėtojančioje įmonėje, kai tuo metu jo paties sūnaus verslo interesai Baltarusijoje siejasi su ta pačia — saulės energetikos — sritimi, — pažymi Širinskienė.  

Pasak Širinskienės, Kubiliaus interesai nebuvo deklaruoti laiku Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, apkaltos komisijos apie galimą interesų konfliktą jis taip pat neinformavo.

Abejones, kaip nurodo Širinskienė, dar labiau sustiprina įslaptinta medžiaga, su kuria jai, kaip apkaltos komisijos pirmininkei, teko susipažinti.

Pasak Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės, toks akivaizdus interesų konfliktas, laiku nedeklaruoti interesai, nuslėptos sąsajos su Baltarusija diskredituoja apkaltos komisijos veiklą, o viešojoje erdvėje sukuria įspūdį, kad komisijoje kaunasi du Baltarusijoje konkuruojantys saulės energetikos verslai.

Kubilius yra partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) narys. Šios partijos nariai yra žinomi savo rusofobinėmis pastabomis, o taip pat yra opozicijoje valdančiajai partijai "Valstiečių ir žaliųjų sąjunga". Be to, pats buvęs ministras pirmininkas ne kartą pareiškė, kad būtina apsaugoti valstybės institucijas nuo Rusijoje uždirbto kapitalo.

51
Tegai:
verslas, Seimas, Andrius Kubilius, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Sutriuškino: konservatorius Kubilius sumenkino Šimašiaus nuopelnus
Dėl konservatorių ir liberalų spaudimo VRK nariams kreiptasi į Etikos komisiją
Kubilius ragina Skvernelį atsistatydinti
Andrius Kubilius kritikuoja naują valdžią