JAV ilgojo nuotolio oro gynybos sistema Patriot, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalys prašo JAV stiprinti NATO batalionus aviacija ir laivynu

46
(atnaujinta 13:35 2018.05.17)
Taip pat Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai prašė didesnio Amerikos dėmesio Baltijos šalių oro gynybai

VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Estija tikisi tarptautinių NATO batalionų sustiprinimo oro ir jūrų pajėgomis, teigiama LRT reportaže.

Apie tai po Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Vašingtone su naujuoju Jungtinių Valstijų prezidento patarėju nacionaliniam saugumui Johnu Boltonu kalbėjo Linas Linkevičius.

Besiruošiant liepą vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, ministrai su Boltonu aptarė galimybes pagreitinti sprendimų priėmimą Aljanse ir pajėgų judėjimą bloko šalyse, taip pat prašė didesnio Amerikos dėmesio Baltijos šalių oro gynybai.

Pernai vasarą JAV atsiuntė į Lietuvą pratyboms ilgojo nuotolio oro gynybos sistemą "Patriot". Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė tada išreiškė viltį, kad "Patriot" liks Baltijos regione nuolatiniam buvimui.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigė, kad šiuo metu oro gynyba yra silpniausia Baltijos šalių gynybos srities grandis. Pastovus sąjungininkų oro gynybos sistemų dislokavimas Baltijos šalyse yra neįmanomas dėl karinio apsiginklavimo stokos.

46
Tegai:
tarptautinis batalionas, NATO, Baltijos šalys, JAV
Temos:
Lietuva — NATO dalis (181)
Dar šia tema
Kodėl Baltijos valstybės pasirengusios būti "JAV ginklanešiu"
JAV parduoda Lenkijai sistemą "Patriot" beveik už 9 mld eurų
Rusijos URM: Lietuvos pareiškimas apie "Patriot" sėja įtampą regione
Lietuva už 100 mln eurų perka iš Norvegijos oro gynybos sistemas "NASAMS"