Jurijus Gorskis, archyvinė nuotrauka

Jurijus Gorskis iki gegužės pabaigos gali būti departuotas Lietuvos į Rusiją

60
(atnaujinta 09:15 2018.05.18)
"Rusų maršų" organizatoriui Jurijui Gorskiui Lietuvos migracijos departamentas atsisakė suteikti politinį prieglobstį, dabar jam gresia deportacija į Rusiją, kur jis kaltinamas viešu raginimu vykdyti ekstremistines veiklas

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Lietuva atsisakė suteikti politinį prieglobstį nacionalistui Jurijui Gorskiui, kuris praėjusiais metais pabėgo iš namų arešto Rusijoje.

Apie tai Gorskis pranešė savo Facebook paskyroje.

"Politinį prieglobstį suteikti atsisakyta, taip pat norima atimti iš manęs į Šengeną. Uždrausti atvykti į Lietuvą 5 metus. Jei nepateiksiu apeliacinio skundo, tai deportuos į Rusijos Federaciją iki gegužės mėnesio pabaigos", — rašoma Gorskio žinutėje.

Gorskis buvo sulaikytas netoli Maskvos miesto teismo, kur buvo svarstoma nacionalisto Dmitrijaus Demuškino byla. Maskvos Mašianskio teismas iki rugsėjo 3-osios skyrė Gorskiui namų areštą už viešą raginimą vykdyti ekstremistines veiklas.

Gorskis pažeidė namų arešto sąlygas ir liepos 10-ąją išvažiavo už Rusijos ribų. Grįžus į Rusiją jam gresia suėmimas. Jei Gorskis negrįš į Rusiją, jis gali būti teisiamas "už akių".

Pernai rugpjūtį Migracijos departamento Palangos skyrius išdavė Gorskiui laikinąjį užsieniečio registracijos pažymėjimą.

60
Tegai:
politinis prieglobstis, Jurijus Gorskis, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva gali suteikti prieglobstį nacionalistui Gorskiui