Ministrų posėdis, archyvinė nuotrauka

Ministrai pratybose "Lietuvos šeimininkas" pasitiks dideles NATO pajėgas

64
(atnaujinta 10:13 2018.05.18)
Pirmąkart rengiamose pratybose bus simuliuojamas valstybės pasirengimas priimti į Lietuvą atvykstančias dideles NATO pajėgas

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Lietuvoje pirmą kartą rengiamos pratybos, kuriose ministrų kabinetas treniruosis pasitikti didelį NATO pajėgų kiekį, atvykstantį į Lietuvos teritoriją, teigiama LRT reportaže.

Ministrų kabinetas penktadienį Valstybės saugumo departamente (VSD) dalyvaus pratybose "Lietuvos šeimininkas". Pratybose taip pat dalyvaus policijos, ugniagesių, pasieniečių atstovai.

"Per pratybas ministrai tobulins įgūdžius priimti strateginio lygmens sprendimus ir skubiai spręsti kylančias problemas, susijusias su atvykstančių sąjungininkų pajėgų priėmimu ir dislokavimu", — teigiama reportaže.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, pratybos skirtos tam, kad būtų identifikuotos galimos silpnosios ar taisytinos valdžios darbo vietos bei Vyriausybė būtų pasirengus tokiam scenarijui, jei jis kada nors virstų realybe.

Pratybų scenarijuje numatyta, kad šalyje pablogėjus saugumo situacijai, į Lietuvą skubiai atvyksta didelės sąjungininkų pajėgos.

Pratybas organizuoja Krašto apsaugos ministerija kartu su Vyriausybės kanceliarijos Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos biuru.

64
Tegai:
ministrai, pratybos, Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD), NATO, Lietuva
Temos:
NATO karinės pratybos ir Lietuva (87)
Dar šia tema
NATO neketina didinti karinių pajėgų Baltijos šalyse
Žiniasklaida įvertino NATO pajėgų karinį pasirengimą konfliktų atveju
Islandija skyrė vieną civilį asmenį NATO priešakinių pajėgų batalionui Rukloje
Lietuva padidins savo karių skaičių NATO greitojo reagavimo pajėgose
Baltijos šalys prašo JAV stiprinti NATO batalionus aviacija ir laivynu