Lietuvos siena, archyvinė nuotrauka

Pritarta siūlymui įvesti bendrą sienos apsaugos standartą

29
(atnaujinta 15:57 2018.05.18)
Bendras sienos apsaugos standartas leistų suvienodinti Šengeno šalių ES išorės sienos apsaugą

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Devynios Šengeno erdvės šalys, turinčios rytinę ES išorės sausumos sieną, Vilniuje sutarė kartu siekti ir koordinuoti veiksmus derantis dėl didesnio finansavimo sienų apsaugai bei sukurti Lietuvos pasiūlytą sienos stebėjimo standartą, praneša Vidaus reikalų ministerija.

"Sutarėme, kad vienu balsu kreipsimės į Europos Komisiją dėl bendrų ES sienų stebėjimo standartų sukūrimo, informuosime apie kylančias rizikas įgyvendinant ES atvykimo-išvykimo sistemą, taip pat derybose dėl ES sienų apsaugos finansavimo sieksime kuo geresnių sąlygų sausumos sienų apsaugai",― sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Pasak ministro, itin svarbus ir pasiektas konsensusas dėl Lietuvos siūlomų minimalių sienos apsaugos reikalavimų nustatymo. Sienos stebėjimo standartais rūpinsis "Frontex" (Europos sienų ir pakrančių tarnyba), kurios vadovas taip pat lankėsi Vilniuje. 

Pasak Lietuvos vidaus reikalų ministro, bendras sienos apsaugos standartas leistų suvienodinti Šengeno šalių ES išorės sienos apsaugą.

Lietuva moderniomis sistemomis jau stebi daugiau nei pusę ES išorės sienos. Tai jaučia ir kontrabandininkai, ir nelegalūs migrantai, kurie ieško landų per sieną kitose šalyse, kurios dar neturi tokių sistemų. ES išorės sienų apsauga užtikrintų saugumą ir Šengeno erdvės tvarumą.

Devynių šalių (Estija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rumunija, Slovakija, Suomija, Vengrija), turinčių ES išorės sienų, forumas įsteigtas 2013-aisiais. Lietuva saugo 1070 km ES išorės sienos (su Baltasurija ir Rusijos Kaliningrado sritimi).

29
Tegai:
valstybės sienos, Europos Sąjunga, Lietuva
Dar šia tema
Supaprastinta leidimų į sienos apsaugos zoną išdavimo sistema