Andrius Kubilius, archyvinė nuotrauka

Kubilius pasiūlė Karbauskiui kartu išsitirti ryšius su Rusija

43
(atnaujinta 18:43 2018.05.24)
Savo viešajame kvietime Kubilius pabrėžia, kad tai daro vardan valstiečių "vienybės"

VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Ketvirtadienį Seime, plenarinių posėdžių salėje, svarstant Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narių Ramūno Karbauskio ir Agnės Širinskienės pasiūlymą nušalinti parlamentarą Kubilių iš Skardžiaus veiklą tiriančios komisijos, Kubilius viešai kviečia Karbauskį pasitikrinti dėl ryšių su Rusija.

Seimo nutarimą dėl Kubiliaus išbraukimo iš A. Skardžiaus apkaltos komisijos sudėties pristačiusi šios komisijos pirmininkė, "valstietė" Širinskienė minėtą iniciatyvą argumentavo "Kauno dienos" paskelbta publikacija, kurioje pateikiama informacija apie Kubiliaus sūnaus Vytauto interesus, susijusius su Baltarusija.

"Iš viešų Širinskienės ir Karbauskio pareiškimų matau, kad jie nori įrodyti, jog aš beveik kartu su Lukašenka ir vos ne už Kremliaus oligarchų pinigus pats vystau energetinį verslą Lukašenkos kolūkiuose", — savaip suprato "valstiečių" siūlymus Kubilius.

Savo viešajame kvietime Kubilius tvirtina, kad Karbauskis kalba "visiškas nesąmones", ir pripažįsta, kad pats negali sustabdyti Karbauskio "gebėjimo skleisti fake-news".

"Bet aš siūlau Jums vieną bendrą reikalą: išsitirkime abu dėl ryšių su Rusija. Tegul NSGK ar kitas komitetas atlieka mūsų abiejų tyrimą: mano tariamų ryšių (kurių nėra) su Lukašenka, "Sberbankais" ir kokiais tik norite Kremliaus oligarchais, įskaitant patį Vladimirą Putiną. O Jūs išdrįskite atsakyti į klausimus apie Jūsų ryšius su Kremliaus oligarchais — Viačeslavu Kantoru, iš kurio perkate trąšas, ir "Rostselmašo" savininku Konstantinu Babkinu, iš kurio po 2012 metų Visagino atominės elektrinės referendumo, kur Jūs suvaidinote svarbų vaidmenį, keistomis aplinkybėmis gavote "Rostselmašo" kombainų pardavimus", — siūlo Kubilius.

Toliau Kubilius primena, kad ponas Babkinas 2014 metais buvo vienas iš 3 asmenų, finansavusių hibridinę "Krymo okupacijos operaciją", ir yra "artimas Kremliui" oligarchas. Todėl Kubilius nusprendė pakviesti Karbauskį "būti vyru ir nebijoti".

"Aš tikrai nebijau, juk tirtų Jūsų daugumos komitetas. Parodykite skaidrumo standartą. Ne vien kalbomis. Nes, jeigu Jūs ir po šio mano kvietimo neišdrįsite tokiame tyrime atsakyti į klausimus, aš iki rinkimų į Jūsų kabinetą kojos nekelsiu", — sakė Kubilius.

Kubilius taip pat pabrėžė, jog gelbėdami Skardžių, "valstiečiai-žalieji" gali jį išmesti iš pastarojo veiklą tiriančios komisijos, nors Konstitucija ir draudžia persekioti už kritiką.

"Šiandien suvokiu vieną aiškią tiesą: normalią Lietuvą vienija alus ir krepšinio pergalės, tuo tarpu "valstiečius" — tik neapykanta konservatoriams, Landsbergiui ir Kubiliui. Vardan "valstiečių" "vienybės" tenka aukotis", — posėdžių salėje sakė Kubilius.

Juknevičienė paragino Lietuvos politikus atsisakyti verslo Rusijoje >>

Anksčiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė teigė, kad Kubilius, po žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie sūnaus ryšius su Baltarusijoje plėtojamu verslu, negali tęsti darbo komisijoje ir turi iš jos pasitraukti. 

Laikraštyje "Kauno diena" buvo publikuota informacija, kad Kubiliaus sūnus Vytautas yra įmonės "Modus grupė" stebėtojų tarybos narys, o grupei priklausanti įmonė "Modus energy" plėtoja saulės ir biodujų energetikos verslą Baltarusijoje. Dalis verslo — biodujų jėgainės — yra vystomos agrokombinate, kuris tiesiogiai pavaldus Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos administracijai.

43
Tegai:
ryšiai su Rusija, Andrius Kubilius, Ramūnas Karbauskis, Lietuva
Dar šia tema
"Swedbank" ekspertas: Lietuvos prekybiniai ryšiai su Rusija intensyvėja
Premjeras Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Seimo rinkimuose "valstiečių" sąrašą ves Skvernelis

(atnaujinta 12:43 2020.07.11)
LVŽS partija taip pat įvardijo dar dvi pozicijas sąraše, o likę rezultatai bus paskelbti pirmadienį

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų taryba (LVŽS) penktadienį patvirtino tris pirmąsias pozicijas rinkimų į Seimą sąraše, jį ves premjeras Saulius Skvernelis.

Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Antru ir trečiu kandidatu tapo "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tarybos sprendimo motyvai yra žinomumas ir visuomenės palaikymas.

"Reitingavimo rezultatai bus pirmadienį. Faktas yra tas, kad trys sąrašo atstovai, pirmas, antras trečias yra jau nustatyti, patvirtinti taryboje", — po LVŽS tarybos posėdžio sakė Karbauskis.

Be to, tarybos posėdyje "valstiečiai" nusprendė, kad nutraukia susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) dėl bendrų kandidatų kėlimo. Toks sprendimas priimtas išsiskyrus "nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių, LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių, įstatymų priėmimo". 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Atsižvelgiant į galimą antrąją koronaviruso pandemijos bangą, imamasi priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Visų pirma svarstoma galimybė balsuoti internetu.

Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Politologas: valdantieji ir konservatoriai "kovoja ne dėl gyvybės, o dėl mirties"
"Negaliu likti nuošalyje pasyviu stebėtoju". Graužinienė išsikėlė kandidate į LR Seimą
Baltarusijos AE, archyvinė nuotrauka

Politologas: Lietuva neturėtų tikėtis Europos Sąjungos supratimo BelAE klausimu

(atnaujinta 09:04 2020.07.11)
Briuselis turi ir kitų prioritetų Baltarusijos atžvilgiu, kurie nėra tiksliai apibrėžti Vilniuje, tikina ekspertas Kirilas Koktyšas

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva komentuodamas Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos poziciją dėl Astravo Politikos ekspertų ir konsultantų asociacijos valdybos narys, MGIMO Politikos teorijos katedros docentas Kirilas Koktyšas padarė prielaidą, kad Vilnius anksčiau ar vėliau susitaikys su BelAE ir atšauks savo boikotą.

Anksčiau Nausėda sakė, kad Vilnius tikisi ryžtingos Europos Sąjungos vadovybės pozicijos derybų dėl Baltarusijos atominės elektrinės boikoto klausimu. Jis tvirtino, kad šiuo klausimu kalbėjosi ir su Europos Komisijos prezidente Ursula von der Leyen ir su Europos Vadovų Tarybos prezidentu Charlesu Micheliu.

Nausėda pažymėjo, kad derybininkai aptaria preliminarius pasiūlymus, tačiau Nausėda nesakė, kokio būtent rezultato gali tikėtis Lietuva.

"Akivaizdu, kad Lietuvai apmaudu. Norėdama įstoti į Europos Sąjungą, ji atsisakė Ignalinos atominės elektrinės, o čia, visai netoli Ignalinos, baltarusiai ėmė ir pasistatė savo atominę elektrinę, kuri dar ir gali paversti Vilnių Baltarusijos branduolinių mokslų tyrinėtojų miestu-palydovu. Žinoma, apmaudu. Ši konfrontacinė pozicija nesuprasta net artimiausių kaimynų. Neverta manyti, kad ji bus suprasta Europos Sąjungoje, kuri turi ir kitų prioritetų Baltarusijos atžvilgiu, ir jie absoliučiai nesusitelkę į Vilnių... " — sakė Koktyšas.

Kartu Koktyšas mano, kad dabartinis pareiškimas yra Lietuvos bandymas perkelti atsakomybę šiuo klausimu Europos Sąjungai.

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam jėgainės blokui.

Lietuva priešinasi projektui, BelAE vadindama "grėsme" valstybei. Be to, Vilnius priešinasi energijos eksportui iš objekto ir nuolat ragina kaimynines respublikas nepirkti elektros iš elektrinės. Tačiau to dar nepavyko pasiekti.

Anksčiau Sputnik Lietuva Integracijos perspektyvų tyrimo centro direktorius, "RuBaltic.ru" vyriausiasis redaktorius Sergejus Rekeda sakė, kad Lietuva neturi galimybės daryti spaudimo artimiausiems kaimynams — Latvijai ir Estijai. Anot jo, viskas, kuo Lietuva galėjo remtis, yra efemeriški dalykai, tokie kaip Baltijos vienybė, kurios de facto nėra.

Tegai:
Baltarusija, Astravo AE, ES, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Politologas: Lietuvos valdžia per daug pasitikėjo JAV BelAE klausimu
Parodys laidą: Minskas paruošė Lenkijai viliojamą Astravo AE pasiūlymą
Estija tikisi iš EK papildomo Astravo AE saugos įvertinimo
Dalios Grybauskaitės inauguracija, 2009 metų liepos 12

Kokia šiandien diena: liepos 12-osios šventės

(atnaujinta 14:17 2020.07.11)
Liepos 12 dieną savo vardadienius mini Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; Bonifacas, Brunonas, Sigisbertas, Vyliaudė, Sigitas

Liepos 12 yra 193-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais, keliamaisiais metais — 194-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 172 dienos.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1909 metais Čikagoje pradėtas leisti pasaulio lietuvių dienraštis "Draugas".  Tarp emigrantų iš Lietuvos pradėtas leisti laikraštis tapo visų lietuviškų periodinių spaudinių rekordininku — tai ilgiausiai be pertraukos leidžiamas lietuviškas laikraštis pasaulyje. Šiuo metu laikraštis, kurio redakcija įsikūrusi Čikagoje, išeina tris kartus per savaitę.

1990 metų liepos 12 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba - Atkuriamasis Seimas paskelbė kreipimąsi į TSRS Aukščiausiąją Tarybą, kuriuo kvietė "panaikinti neteisėtą 1940 metų rugpjūčio 3 dienos TSRS įstatymą dėl Lietuvos įjungimo į TSRS ir derybomis atkurti tarpvalstybinius santykius, kurių pagrindus padėjo 1920 metų taikos sutartis".

Šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje ši diena svarbi tuo, kad 2009 metais buvo inauguruota pirmoji Lietuvos Prezidentė moteris Dalia Grybauskaitė.  Simboliška  tai, kad per tūkstantį Lietuvos metų (tuo metu buvo švenčiamas Lietuvos vardo tūkstantmetis jubiliejus) tai pirmoji sava moteris prie mūsų šalies vairo. Iki tol Lietuvą ir lietuvius yra valdžiusi viena moteris — Rusijos valdovė Jekaterina II, kuri nukariautą Lietuvos-Lenkijos valstybę valdė 1795-1796 metais Lietuvoje taip pat būta stiprių ir įtakingų moterų, bet nei Lietuvos-Voluinės sutartyje (1219 metais) minima kunigaikštienė Plikienė, nei karalienės Morta ir Bona Sforca ar Steigiamojo Seimo pirmojo posėdžio (1920 metais) pirmininkė Gabrielė Petkevičaitė–Bitė niekados nebuvo faktinėmis Lietuvos vadovėmis.

Vardadienius šią dieną švęs Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; Bonifacas, Brunonas, Sigisbertas, Vyliaudė, Sigitas.

Tegai:
šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai