Rusijos ambasada Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada pareiškė apie Lietuvos kišimąsi į Rusijos reikalus

98
(atnaujinta 20:51 2018.05.25)
Rusijos diplomatinė atstovybė pabrėžė, kad Lietuvos URM dalyvavimas nesisteminių opozicionierių susitikimų surengime diskredituoja Lietuvos diplomatiją

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Lietuvos teritorijoje "nesisteminių Rusijos opozicionierių" susirinkimų organizavimas yra atviras kišimasis į Rusijos Federacijos vidaus reikalus, pareiškė Rusijos ambasada Lietuvoje.

"Temos, aptarinėjamos panašiose akcijose, vykstančiose globojant Lietuvos valstybinėms struktūroms, nepalieka jokių abejonių, kad kalbama apie akivaizdžią provokuojančią ir ardomąją veiklą: valdžios pakeitimas Rusijoje, jos žlugimas, Rusijos prezidento demonizacija ir daug daugiau", — sakoma diplomatinės atstovybės pranešime.

Rusijos ambasados teigimu, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos surengtas Vilniaus Rusijos forumas "visiškai diskredituoja Lietuvos diplomatiją".

"Asmeninis ministro Linkevičiaus dalyvavimas šioje uždaroje rusofobinėje sueigoje, kuris, reikia pabrėžti, yra Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos dėl bendradarbiavimo pirmininkas, tačiau nė piršto nepajudino kaip šios srities pareigūnas šia kryptimi, dar kartą patvirtina jo savotišką asmeninį vaidmenį dvišalių santykių žlugimo procese", — teigė ambasada.

Vilniaus laisvosios Rusijos forumas vyko gegužės 23-24 dienomis. Jame dalyvavo vadinamieji Rusijos nesisteminiai opozicionieriai ir Lietuvos atstovai, kurie svarstė padėtį Rusijoje po Vladimiro Putino išrinkimo prezidentu.

98
Tegai:
Rusijos ambasada Lietuvoje, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Politologas: Lietuva nesupranta, kad skelbti Rusijai ultimatumus beprasmiška
Rusijos ambasadorius: Vilnius pats pastatė santykius su Maskva į keblią padėtį