Žmogaus teisių gynėjas ir Suomijos antifašistinio komiteto pirmininkas Johanas Bekmanas, archyvinė nuotrauka

Bekmanas: Lietuva tapo slaptų JAV specialiųjų operacijų teritorija

112
(atnaujinta 20:47 2018.06.08)
Reikia sukurti specialią komisiją, kuri išaiškins, kas iš tiesų vyko CŽV kalėjimuose, tarp jų Lietuvoje, mano žmogaus teisių gynėjas Johanas Bekmanas

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Lietuva, kaip ir beveik visi nauji NATO nariai iš Rytų Europos, yra JAV ir JAV specialųjų tarnybų vasalai ir okupaciniai režimai, sakė interviu Sputnik Lietuva žmogaus teisių gynėjas ir Suomijos antifašistinio komiteto pirmininkas Johanas Bekmanas.

Seimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTK)  dėl Lietuvoje veikusio CŽV kalėjimo įpareigojo Lietuvą nukentėjusiajam palestiniečiui Abu Zubaydah sumokėti 130 tūkstančių eurų. Bekmano teigimu, toks EŽTK sprendimas yra teisingas.

"Jie (JAV ir Lietuva — Sputnik) nesilaiko tarptautinės teisės. Jie mano, kad tarptautinė teisė jiems nieko nereiškia. Tai tradicinė JAV politika. Net nėra atsiprašymų. Jie dar drįsta sakyti, kad, galbūt, šis žmogus neegzistuoja. Tačiau, suprantate, tokios slaptos specialios operacijos, slaptos įmonės, kankinimų kameros, žinoma, visa tai yra visiškai slapta", — sakė žmogaus teisių gynėjas.

Pasak jo, būtina sukurti specialią komisiją, kuri ištirtų, kas iš tikrųjų vyko slaptuose CŽV kalėjimuose.

Anksčiau Lietuvos vyriausybės atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme Karolina Bubnytė pareiškė, kad EŽTK sprendimas dėl slapto CŽV kalėjimo respublikos teritorijoje yra praktiškai neįgyvendinamas. Pasak Bubnytės, nėra kam  išmokėti kompensaciją. Prieš tai Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pažadėjo, kad Respublika įvykdys teismo sprendimą.

112
Tegai:
CŽV kalėjimas, Johanas Bekmanas, JAV, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva nežino, kaip įvykdyti EŽTT sprendimą dėl CŽV kalėjimo
CŽV kalėjimas Lietuvoje: paslaptis tapo realybe
Slaptas CŽV kalėjimas: Lietuvos migrena
CŽV kalėjimas Lietuvoje pateko į tarptautinių prokurorų akiratį
Strasbūro teismas ketina išsiaiškinti, ar buvo Lietuvoje CŽV kalėjimai
Protesto dalyviai prieš karantiną JAV

Lietuvos ekonomistas neigia antrąją koronaviruso bangą JAV

(atnaujinta 09:29 2020.08.04)
JAV tapo lydere pagal daugybę susirgimų. Mauricas pažymėjo, kad šiuo metu naujų užsikrėtimų skaičius pradėjo mažėti

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. "Luminor Lietuva" ekonomistas Žygimantas Mauricas išanalizavo koronaviruso situaciją JAV ir pažymėjo, kad nėra antros ligos bangos, o tik pirmosios tęsinys.

Jis pabrėžė, kad šioje šalyje yra mažiau COVID-19 atvejų. Ekonomistas pridūrė, kad nepaisant padidėjusio atvejų skaičiaus liepos mėnesį, mirčių nuo infekcijos skaičius nepadidėjo, nes hospitalizuotų pacientų yra mažiau nei balandžio mėnesį.

"Antroji COVID-19 banga iš tiesų nebuvo antroji, o pirmosios tęsinys, nes balandžio — gegužės mėnesiais daugiausiai atvejų buvo fiksuojama Rytų pakrantėje, o birželio — liepos — Vakarų pakrantėje ir pietinėse JAV valstijose", — rašė jis savo Facebook paskyroje.

JAV tapo koronaviruso atvejų skaičiaus lydere pasaulyje. Naujausiais duomenimis, yra daugiau kaip 4,5 milijono atvejų, o daugiau nei 153 tūkstančiai žmonių mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 17,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 686 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Žygimantas Mauricas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Netinka ministro pareigoms": Juknevičienė apie Verygos vaidmenį jo viceministrės byloje
PSO nenurodys JAV, ką daryti koronaviruso pandemijos metu
Prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda: valstybių narių sienų atvirumo klausimas turėtų būti išspręstas ES lygiu

(atnaujinta 10:05 2020.08.04)
Šiuo metu Vilnius reikalauja 14 dienų izoliacijos atvykstantiems iš šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų užregistruota daugiau nei 16 koronavirusinės infekcijos atvejų 100 tūkstančių gyventojų

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. ES valstybių narių nacionalinių sienų atidarymo ar uždarymo klausimas, susijęs su koronaviruso pandemija, turėtų būti išspręstas visos Europos bendruomenės lygiu. Šią poziciją pirmadienį paskelbė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša "TASS".

Anot jo, padėtis koronaviruso keičiasi į blogąją pusę.

"Sienos kontrolės klausimas turi būti sekantis etapas ir jis reikalauja bendraeuropinių sprendimų. (...) Matome vidaus režimo sugriežtinimą daugelyje ES valstybių, galimas dalykas, kad prie to klausimo vėl teks grįžti", — sakė jis.

Kaip pažymėjo prezidentas, ES lygiu būtina susitarti dėl tokios priemonės taikymo mechanizmo, kuris būtų vienodai taikomas kaip karantino priemonė.

Šiuo metu Vilnius reikalauja 14 dienų izoliacijos atvykstantiems iš šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų užregistruota daugiau nei 16 koronavirusinės infekcijos atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Šalies piliečiams leidžiama grįžti į Lietuvą, tačiau draudžiama atvykti užsieniečiams iš Belgijos, Bulgarijos, Ispanijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Rumunijos, Kroatijos, Čekijos ir Švedijos.

Pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis Lietuvoje užfiksuotas vasario 28 dieną. Nuo pandemijos pradžios šalyje žuvo 80 žmonių, 1645 žmonės pasveiko. Iš viso šiandien Lietuvoje yra 2120 užsikrėtusių asmenų.

Tegai:
ES, koronavirusas, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos oro uostuose — tik su apsauginėmis veido kaukėmis
Rusišką vaistą, skirtą gydyti COVID-19 tieks į Lotynų Ameriką ir Pietų Afriką
Lietuvos policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Pagėgiuose sulaikomas neblaivus vyras sudavė pareigūnei

(atnaujinta 11:13 2020.08.04)
Sulaikyto vyro kraujyje rasta 1,48 promilės alkoholio. Taip pat pranešama, kad vyras yra apklaustas

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Pagėgiuose, namo kieme, sulaikomas neblaivus vyras pasipriešino ir sudavė Tauragės apskrities Pagėgių PK pareigūnei į ranką, praneša Lietuvos policija.

Pranešama, kad incidentas įvyko pirmadienį apie 01:25 valandą.

Sulaikyto vyro kraujyje rasta 1,48 promilės alkoholio. Pažymima, kad vyras yra apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 286 str.

Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad Vilniuje prie daugiabučio namo, rastas mirusio nepilnamečio kūnas.

Pirmadienį Vilniuje prie daugiabučio namo buvo rastas mirusio nepilnamečio kūnas, apie tai praneša Lietuvos policija.

Jaunuolio kūnas buvo rastas Karaliaučiaus gatvėje prie daugiabučio namo 05:36 valandą.

Tegai:
neblaivumas, smurtas, policija, Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariatas
Dar šia tema
Ekspertas: koronavirusas pakeitė biologinio ginklo sąvoką
Įvardyta, kaip ir kur ilsėsis turistai iš įvairių šalių