Oro desantas, archyvinė nuotrauka

Šeštadienio rytą Lietuvoje desantuosis Atlanto vandenyną perskridę JAV kariai

63
(atnaujinta 18:07 2018.06.08)
Karinių pratybų "Saber Strike 2018" ribose 150 JAV karių turės atlikti specialią operaciją – pakilti iš nuolatinės dislokacijos vietos JAV valstijoje ir per 18 valandų desantuotis iš oro bei apsaugoti vietovę Lietuvoje

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Birželio 9 dienos ankstyvą rytą Gaižiūnų poligone planuojama Jungtinų Amerikos Valstijų karių oro desanto operacija, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

Apie 150 amerikiečių karių iš 82-osios oro desanto divizijos, pakilę iš nuolatinės dislokacijos vietos Šiaurės Karolinos valstijoje ir perskridę Atlanto vandenyną, atliks šuolį poligone. Tai tarptautinių pratybų "Saber Strike 2018" (Kardo kirtis") dalis Lietuvoje.

82-osios oro desanto divizijos užduotis — per 18 valandų atlikti desanto operaciją iš oro ir apsaugoti raktinę vietovę. Divizija, įkurta dar 1917 metais, per savo gyvavimo istoriją dalyvavo Antrajame bei Antrajame Pasauliniuose karuose, taip pat ir šiuolaikinėse operacijose.

"Saber Strike" — JAV sausumos pajėgų vadavietės Europoje organizuojamos pratybos, kurių tikslas — stiprinti dalyvaujančių šalių karių tarpusavio sąveiką vykdant plataus spektro karines operacijas. Mokymų metu bus akcentuojamas sąveikos tarp sausumos, jūrų ir oro operacinių pajėgų stiprinimas, taip pat treniruotės su NATO priešakinių pajėgų batalionų kovinėmis grupėmis.

Lietuvoje šiemet mokymai vyksta birželio 3-15 dienomis, juose dalyvauja iki 6 600 karių.

63
Tegai:
oro desantas, kariai, "Kardo kirtis 2018" (angl. "Saber Strike 2018"), NATO, JAV, Lietuva
Temos:
NATO karinės pratybos ir Lietuva (88)
Dar šia tema
Videofaktas: kaip NATO šarvuočiai juda Lietuvos keliais
Šią naktį Lietuvos sieną kirs 15 JAV karių ir technikos kolonų
NATO kariai į Lietuvą atvykti galės greičiau
Vokietijos žiniasklaida: Bundesveras ketina siųsti Rusijai "aiškų signalą"