Lietuvos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba Lenkijos Seime, archyvinė nuotrauka

Nereikia epitetų: Pranckietis atsisakė priimti Grybauskaitės kritiką

43
(atnaujinta 16:24 2018.06.13)
Viktoras Prancketis sakė, kad prezidentė linkusi išreikšti savo mintis miglotai, o ne tiesiogiai pasakyti, kas jai nepatinka Parlamento darbe

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nepritaria prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo metu nuskambėjusiai kritikai, susijusiai su Seimo darbu.

Anot Seimo pirmininko, šalies vadovė turėtų tiesiai pasakyti, kas yra konkrečiai negerai, o ne kalbėti užuominomis.

Apie tai Pranckietis teigė interviu "Žinių radijui".

Antradienį Grybauskaitė, skaitydama metinį pranešimą, kritikavo Seimo darbą. Visų pirma, jos nuomone, Parlamente buvo sukurtas "komisijų vajus", kuris didina neteisybės jausmą šalyje,  nagrinėjant praeitį nelieka dėmesio svarbiausioms aktualijoms, be to, Seimo sprendimai pernelyg koncentruojasi į "persekiojimus ir draudimus".

Pranckietis, atsakydamas į tai, prieštaravo, kad Seimo nariai taip pat sprendžia svarbius socialinius klausimus, ypač švietimo ir sveikatos srityje.

Be to, Seimo pirmininkas pabrėžė, kad Grybauskaitė turėtų garsiai pasakyti, kas jai nepatinka, o ne kalbėti užuominomis.

"Žinot, frazės labai skambios, bet turbūt jose reikėtų neieškoti prasmės, bet reikėtų kitą kartą, galėtume norėti, kad būtų pasakyta tiesiai šviesiai, o ne tiktai epitetais, kuriuose mes ieškome po to gilesnės prasmės. Tai reikėtų įvardinti tiesiai, kas turima omenyje", — "Žinių radijui" sakė Pranckietis.

Grybauskaitės kalba, ypač jos pareiškimas apie "neregėtą Lietuvą" ir korupciją respublikoje, jau gavo dviprasmišką Lietuvos politikų vertinimą.

43
Tegai:
metinis pranešimas, Viktoras Pranckietis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Dar šia tema
Moralinė Grybauskaitės korupcija — štai tikroji problema
Seime papasakojo, kaip Grybauskaitės susirašinėjimas gali pakenkti Lietuvai