Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Grybauskaitė paragino "širdimi ir siela" būti pasirengusiems Rusijos "invazijai"

499
(atnaujinta 09:43 2018.06.20)
Lietuvos prezidentės teigimu, Rusijos kariuomenė Baltijos šalių ir Lenkijos pasienyje yra "dešimt kartų stipresnė nei NATO kariuomenė", tačiau lietuviai "pasirengę gintis"

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė apie pasiryžimą gintis Rusijos karinės "invazijos" atveju. Apie tai ji pasakė interviu Vokietijos žurnalui "Spiegel".

Lietuvos vadovės teigimu, "puolimo" tikimybė iš Rusijos yra "didelė", bet tik tuo atveju, jei Vakarų šalys nebus nuolat pasirengusios gintis.

"Jei parodysime, kad galime ir norime gintis, tada niekas mūsų nepuls. Mes turime būti pasirengę: psichologiškai, politiškai, technologiškai, širdimi ir siela", — mano Grybauskaitė.

Jos vertinimu, Rusijos kariuomenė prie Baltijos šalių ir Lenkijos sienų yra "dešimt kartų stipresnė nei NATO kariuomenė", tačiau lietuviai "pasirengę gintis" ir yra "labai atsparūs manipuliacijoms iš išorės".

Lietuvos vadovės manymu, Vakarų šalys nepakankamai įvertina Rusiją ir pernelyg švelniai žiūri į ją, visų pirma, sutikdamos leisti "Nord Stream-2" statybas.

Grybauskaitė yra žinoma savo antirusiškais pareiškimais ir griežtais pasisakymais apie Maskvą. Prezidentė ne kartą vadino Rusiją "grėsme" Baltijos valstybėms. Rusija, savo ruožtu, ne kartą patikino, kad neketina nieko pulti, o Vakarų šalys naudoja pareiškimus apie Maskvos "agresyvius" ketinimus tam, kad padidintų karinę galią Rusijos pasienyje.

499
Tegai:
užsienio politika, NATO, Dalia Grybauskaitė, Baltijos šalys, Lenkija, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva palaikė Airijos siekius užkirsti kelią sienų atsiradimui Europoje po Brexit
Politologas: Grybauskaitė supranta, kad JAV neilgai finansuos NATO
Pasaka apie "pasakų šalį": ką Grybauskaitė norėjo pasakyti metiniu pranešimu
"Dviveidiškumas ir baimė": Lietuva sukritikavo Grybauskaitės kalbą Seime