Angela Merkel, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida pranešė, kaip Merkel "naikina Europos Sąjungą"

133
(atnaujinta 14:41 2018.06.30)
Dėl savo reakcijos į pabėgėlių krizę Angela Merkel įgijo "šiuolaikinės Žanos d'Ark", drąsios Vakarų idealų gynėjos nuo populistų antpuolio, reputaciją

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel  nėra "Europos gelbėtoja", kokią ją pristato Vakarų politikai, rašo leidinys Politico.

Dėl savo reakcijos į pabėgėlių krizę Angela Merkel įgijo "šiuolaikinės Žanos d'Ark", drąsios Vakarų idealų gynėjos nuo populistų antpuolio, reputaciją, bet iš tikrųjų Vokietijos kanclerė nuolat griauna Europos Sąjungą savo migracijos politika, nekreipdama dėmesio į bręstantį skilimą, sako straipsnio autorius.

"Daugeliui buvusių Merkel sąjungininkų kelia susirūpinimą ne tik jos vidaus politika, bet ir klausimas, kurį dauguma vokiečių laiko šventvagyste: ar neskaldo ji Europos į dalis?" ― rašoma straipsnyje.

Neseniai Vokietijos valstybinės žiniasklaidos "ARD" žurnalistė Piper Maltoje kreipėsi į Merkel: "Gerbiama Angela Merkel, Jūs jau beveik 13 metų esate Vokietijos kanclerė ― ir vienintelis dalykas, likęs Jums iš Europos, tai priešiškumas. Tai patvirtina visi Jūsų pastarieji susitikimai. Padėkite išgelbėti Europą nuo skilimo: užleiskite vietą įpėdiniui."

Šis pareiškimas iš karto sukėlė Berlyne "atsiliepimų bangą", pabrėžia "Politico". Berlyno politinis elitas rimtai susirūpinęs: Vokietijos demokratinės institucijos nėra pakankamai stiprios, kad galėtų išgelbėti Europą, ir tai gali padaryti tik Merkel. O kadangi Vokietijos valdymo aparatas iš esmės palaiko kanclerę, ko gero, Merkel laimės mūšį visose vidaus konfrontacijose, nes niekas nenori būti vėliau apkaltintas "Europos suskaldymu", teigiama straipsnyje.

Tačiau, jei euro zonos krizė išprovokavo "įtrūkius žemyne", tai pabėgėlių problema juos "dar labiau pagilino", pabrėžia leidinys. Šį kartą Vokietija ne siūlo, o prašo pagalbos, tačiau likusios Europos šalys atsisakė ją suteikti.

Merkel migracijos politika nuteikė prieš ją tiek Europos partnerius Berlyne, tiek didelę savo šalies politinės koalicijos dalį. Ir kai Vokietija nesėkmingai bandė susidoroti su pabėgėlių antplūdžiu, kanclerė, kuri anksčiau patiko beveik visiems, virto prieštaringa politine veikėja, rašoma leidinyje.

Net jei Merkel dabar "laimės mūšį" Briuselyje, karas dėl jos pabėgėlių politikos, kaip ir kova dėl jos politinės ateities, vis dar tęsiasi, daro išvadą autorius.

133
Tegai:
Europos susiskaldymas, Angela Merkel, Vokietija
Dar šia tema
Ekspertas: ketvirtoji kadencija kanclerės poste gali tapti Merkel paskutinė
Daugiau nei pusė vokiečių nenori matyti Merkel pakartotiniuose rinkimuose
Merkel sutiko priimti 200 000 pabėgėlių per metus