Antanas Guoga, archyvinė nuotrauka

Lietuvis užėmė antrą vietą turtingiausių Europos Parlamento narių reitinge

82
(atnaujinta 10:36 2018.07.11)
Juo tapo garsus politikas ir pokerio žaidėjas Antanas Guoga

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Europos Parlamento narys iš Lietuvos Antanas Guoga užėmė antrą vietą turtingiausių europarlamentarų, kurių uždarbis viršija atlyginimą ES, reitinge, pranešė "Politico".

Lietuvio pajamos yra daug didesnės nei jo atlyginimas, o praėjusiais metais sudarė apie 1,4 milijono eurų. Savo puslapyje Twitter Guoga išreiškė apgailestavimą, kad nepateko į pirmą vietą.

"Gaila, kad aš ne pirmas. Dar prieš keturis metus buvau sėkmingas verslininkas. Aš labai didžiuojuosi tuo, kad įmonių grupė, į kurią investavau, pasiekė puikių rezultatų", — parašė Guoga.

Politikas gerai žinomas visuomenėje kaip pokerio žaidėjas Tony G, dažnai dalyvauja mokomuosiuose turnyruose bei užima pirmas vietas.

Daroma prielaida, kad dabar dalį savo pajamų Guoga gauna dėl pagrįstų ir pelningų investicijų, naudoja pinigus, uždirbtus pokeriu. Dažnai jis paaukoja pinigus, kuriuos laimi, labdaros fondams.

Dešimties sėkmingiausių deputatų už Europos Parlamento ribų reitingą parengė nevyriausybinė organizacija "Transparency International". Į reitingą įtraukti 232 žmonės.

Pasak "Politico", beveik trečdalis Europos Parlamento deputatų dabar uždirba daug daugiau negu pačiame Parlamente.

Pagal Europos Parlamento taisykles, deputatams nedraudžiama turėti papildomą uždarbį, tačiau pajamos turi būti deklaruotos ir neturėtų būti veiklos Parlamente rezultatas.

Pirmą vietą reitinge užėmė Italijos socialistas Renato Soro, kuris yra telekomunikacijų bendrovės "Tiscali" direktorius. Jo pajamos siekia 1,5 milijono eurų. Trečia vieta atiteko belgui Gi Verhofstadtui.

Reitinge nėra nei Latvijos, nei Estijos atstovų.

82
Tegai:
pokeris, pajamos, politika, Europos Parlamentas, Antanas Guoga, Lietuva
Dar šia tema
Antanas Guoga traukiasi iš "Lietuvos ryto"
Guoga: Brexit yra mūsų šansas
Guoga: turime būti pirmi kuriant ateities trendus
Antanas Guoga atsisako savo verslo Lietuvoje
Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Lietuvos visuomenė kreipėsi į prezidentą dėl Astravo AE

(atnaujinta 19:41 2020.06.06)
Visuomenės atstovai priminė valstybės vadovui apie apsaugos ES lygiu nuo grėsmių reikalavimą, kurį jis pats suformulavo

VILNIUS, birželio 6 - Sputnik. Lietuvos visuomenės atstovai atviru laišku kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir prašė imtis lyderystės prieš artėjantį ES Rytų partnetystės viršūnių susitikimą ir pirmojo Astravo AE reaktoriaus paleidimą. Apie tai savo puslapyje Facebook papasakojo konservatorius Žygimantas Pavilionis.

Laišką pasirašė Nepriklausomybės akto Signatarai, partijų lyderiai, Seimo vicepirmininkai, beveik šešios dešimtys įvairias partijas atstovaujančių Seimo narių, keturios dešimtys profesorių ir mokslo daktarų, universitetų rektoriai, kiti mokslo, kultūros, švietimo, visuomenės lyderiai, rašytojai, žurnalistai, tinklaraštininkai, verslininkai, merai ir savivaldos atstovai.

Atviro laiško autoriai ragina prezidentą pasiekti, kad visuose būsimuose ES susitarimuose ir sprendimuose dėl Baltarusijos, taip pat ir vyksiančiuose 2020 m. birželio mėn., ne tik Latvija ir Estija, bet ir visa Europos Sąjunga palaikytų Lietuvos principinę poziciją dėl elektros energijos iš Astravo atominės elektrinės nepatekimo į Europos Sąjungos valstybių narių rinkas.

"Laiško autoriai priminė, kad šį reikalavimą suformulavo pats prezidentas savo 2019 m. rugsėjo 30 d. pareiškime "siekti ES lygiu apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, taip pat ir užtikrinant, kad nebūtų perkama jose pagaminta elektros energija. Tai reiškia, kad visuose būsimuose ES susitarimuose su Baltarusija turi atsispindėti Lietuvos pozicija dėl Astravo AE", - rašo Pavilionis.

Trečiadienį Vyriausybė nenusprendė dėl Baltijos šalių bendro susitarimo prekiaujant elektra su Baltarusija ir kitomis trečiosiomis šalimis. Kaip pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Baltijos šalių susitarimas dėl atsisakymo pirkti elektrą iš Astravo AE — "balansavimas tarp geopolitikos ir kainų". 

Astravo AE statyba

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam jėgainės blokui.

Anksčiau Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas teigė, kad fizinį pirmojo atominės elektrinės bloko paleidimą planuojama pradėti šių metų liepą.

Lietuva aktyviai priešinasi projektui, BelAE vadindama "grėsme" nacionaliniam saugumui. Be to, Vilnius pasisako prieš energijos eksportą iš jėgainės ir visuotinai ragina kaimynines valstybes nepirkti elektros iš stoties.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad aštrus Vilniaus pasipriešinimas BelAE klausimui iš esmės kyla ne dėl techninės ar aplinkosaugos problemos, o dėl "nuoskaudos" už Ignalinos AE praradimą ir iš baimės prarasti savo jau ir taip silpnas pozicijas energetikos rinkoje.

Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Ekspertas: Minskas iš Lietuvos atėmė visus kozirius Astravo AE klausimu
Ekspertas: pagaliau Linkevičius sąžiningai įvardijo kovos su Astravo AE priežastį
Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis ir Artūras Paulauskas, birželio 6 d.

Zuokas, Žemaitaitis ir Paulauskas įkūrė partiją "Laisvė ir teisingumas"

Partijos steigėjais tapo buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas, Lietuvos Seimo deputatas Remigijus Žemaitaitis ir buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas

VILNIUS, birželio 6 – Sputnik. Lietuvoje įsteigta nauja parlamentinė partija "Laisvė ir teisingumas", jos pirmasis suvažiavimas įvyko šeštadienį, rašoma partijos puslapyje Facebook.

Partijos steigėjais tapo buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas, Lietuvos Seimo deputatas Remigijus Žemaitaitis ir buvęs Seimo pirmininkas, politinio judėjimo "Pirmyn, Lietuvai" lyderis Artūras Paulauskas.

Kaip teigiama partijos pranešime, šiuo metu ji turi atstovus Lietuvos Seime, šeši partijos nariai eina miestų merų pareigas, daugiau kaip šimtas partijos atstovų dirba tarybos nariais įvairiose šalies savivaldybėse.

Politikų ketinimas kurti partiją tapo žinomas šių metų sausio pabaigoje. Jie naudos šūkį "Vienas už visus, visi už Lietuvą"

Paskutiniuose rinkimuose daugeliui netikėtai laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, aplenkdama savo pagrindinius konkurentus - konservatorius.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks 2020 metų spalį.

Tegai:
Artūras Paulauskas, Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis
Dar šia tema
Lietuvos Seimo rinkimuose dalyvaus "trys muškietininkai
Politologas apie "Laisvę ir teisingumą": "Pralaimėtojai" susivienijo į politinę jėgą