Человек наблюдает через бинокль

Vilnius prašys Maskvos išduoti Lietuvos šnipą Mataitį

69
(atnaujinta 13:39 2018.07.12)
Vilnius planuoja išsiųsti prašymą Maskvai, susijusį su nuteisto už šnipinėjimą Mataičio perdavimu

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Vilnius planuoja vėl išsiųsti prašymą į Maskvą dėl Lietuvos ir Rusijos Federacijos piliečio Eugenijaus Mataičio, kuris buvo nuteistas Kaliningrado srityje 13 metų laisvės atėmimo už šnipinėjimą Lietuvos Respublikos naudai, perdavimo, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Teisingumo ministerijos atstovą Audrių Kutrevičių.

2016 metais Lietuva jau siuntė peticiją Rusijai dėl nuteisto asmens perdavimo tolesniam bausmės vykdymui Lietuvos Respublikoje pagal dvišalę sutartį. Antrą peticiją Lietuvos Teisingumo ministerija ketina siųsti Mataičio sesers prašymu.

"Šiuo metu prašymas dar neišsiųstas, Teisingumo ministerija susilaiko nuo tolesnių pastabų. Kol kas ši peticija yra pasirašyta", — sakė Kutrevičius.

Mataitį Kaliningrado teismas dėl šnipinėjimo 2016 metais nuteisė 13 metų laisvės atėmimo bausme.

Teismas nustatė, kad 2009 metais Vilniuje Mataitis, kuris anksčiau buvo gavęs Lietuvos pilietybę, buvo įtrauktas į  bendradarbiavimą su Lietuvos žvalgyba ir sutiko už atlyginimą teikti informaciją apie Rusijos Federacijos ginkluotąsias pajėgas. Teismo metu Mataitis pripažino kaltę, patvirtino verbavimo faktą ir tai, kad rinko bei teikė užsienio specialiosioms pajėgoms valstybės paslapties duomenis.

2016 metais teismo sprendimu Mataitis buvo nuteistas 13 metų laisvės atėmimo bausme, vykdoma griežto režimo koregavimo kolonijoje, bei gavo 200 tūkstančių rublių baudą ir prarado  karinį laipsnį.

69
Tegai:
šnipinėjimas, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijos naudai šnipinėjantis Lipskis gaus beveik 3 tūkst eurų
Apeliacinis teismas pripažino Pušiną ir Moisejenką Rusijos šnipais