Žygimantas Pavilionis, archyvinė nuotrauka

Pavilionis mano, kad Lietuva turi primesti savo interesus Rusijai

106
(atnaujinta 19:01 2018.07.17)
Konservatorius įsitikinęs, kad jei respublika nepradės diktuoti sąlygų Rusijos prezidentui, ji taps "Putino ir Trampo" meniu dalimi

VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Lietuvos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Seimo narys, buvęs ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis įsitikinęs, kad būtent Lietuva gali toliau apibrėžti darbotvarkę santykiuose tarp Rusijos ir JAV.

Po Rusijos ir JAV prezidentų Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo aukščiausiojo lygio susitikimo konservatorius Pavilionis savo Facebook paskyroje parašė, kad Lietuva turi atkurti dialogą ir pradėti diktuoti savo sąlygas.

"Jeigu nenorime tapti Trumpo – Putino meniu dalimi, privalome drąsiai, gal net kiek įžūliai, patys atsisėsti prie stalo ir patys pasiūlyti meniu – ne tik sprendimus mūsų regione, bet ir pačioje Rusijoje, kurios demokratiją Vakarų pasaulis paaukojo Putinui jau prieš aštuoniolika metų. Privalome ne tik sukurti ateitį Rusijos žmonėms, bet ir apginti ukrainiečių, sakartvelų, moldovanų, galų gale, baltarusių teisę pasirinkti tuos aljansus, kuriems jie iš tikrųjų nori priklausyti", — parašė politikas.

Pavilionis pabrėžė, kad Lietuvos diplomatų šioje srityje laukia daug darbo. Politiko teigimu, Trampas, neminint Ukrainos "okupacijos" susitikime su Rusijos vadovu, atrodo tai neigia, nors būtent Rusijos "agresija" Ukrainoje tapo priežastimi, dėl kurios baigėsi dialogas su Rusija.

Pirmadienį Helsinkyje įvyko Rusijos ir JAV lyderių susitikimas. Putinas išreiškė viltį, kad jis ir Trampas pradėjo geriau suprasti vienas kitą ir pasiūlė kurti bendrą ekspertų tarybą, kuri padėtų išspręsti dvišalių santykių problemas.

Trampas, savo ruožtu, pavadino susitikimą su Putinu atviru ir produktyviu ir pabrėžė, kad šalys išsamiai aptarė tarpusavio nesutarimus.

Amerikos lyderis pažymėjo, kad santykiai tarp JAV ir Rusijos niekada nebuvo blogesni už dabartinius, tačiau situacija pradėjo keistis po prezidentų susitikimo.

106
Dar šia tema
Trampas pareiškė, kad Putinas per susitikimą Helsinkyje buvo stiprus
Kijevo televizijos kanalas pavadino Putiną "Ukrainos prezidentu"
Vakarų žiniasklaida pastebėjo, kaip Trampas mirktelėjo Putinui