Lietuvos KOP lėktuvas

Lietuvos karo policijos kariai išvyko į NATO operaciją Afganistane

33
(atnaujinta 14:12 2018.07.18)
Nauja Lietuvos karių pamaina kartu su Australijos karo policininkais tarnaus operacijos vadavietėje Kabule ir vykdys tarptautinės karo policijos funkcijas

VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Trečiadienį, liepos 18 dieną, į tarptautinę NATO operaciją "Tvirta parama" ("Resolute Support Mission", RSM) Afganistane Lietuvos kariuomenės orlaiviu C-27J "Spartan" išvyko nauja Lietuvos karių pamaina, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba. 

Išvykę Lietuvos kariuomenės Karo policijos ir kitų vienetų kariai pakeis NATO operacijos vadavietėje Kabule ir Vakarų regiono mokymo ir konsultavimo vadavietėje Herate rotaciją baigiančius Lietuvos karius.

Trečiadienį išskridusių Lietuvos karių didžiausią dalį sudaro Karo policijos karių grupė, kuri kartu su Australijos karo policininkais tarnaus operacijos vadavietėje Kabule ir vykdys tarptautinės karo policijos funkcijas. Tai jau penktoji Lietuvos karo policijos karių pamaina, į šią operaciją vykstanti rotacijos principu, kas šešis mėnesius.

Tuo tarpu rotaciją operacijoje Afganistane baigiantys ir vykdomas pareigas naujai pamainai perdavę Lietuvos kariai į Lietuvą planuoja sugrįžti liepos pabaigoje.

Lietuva kartu su sąjungininkais NATO operaciją "Tvirta parama" Afganistane vykdo nuo 2015 metų – šiuo metu joje tarnauja apie 50 Lietuvos karių, jie dislokuoti Kabule, Herate ir Kandahare.

Papildomai, pagal atskirą NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF) mandatą, Afganistane tarnauja ir 10 Lietuvos karių, priklausančių NATO 3-iajam ryšių bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų moduliui (PRISM).

Operacijos metu Aljanso vadovaujamų tarptautinių pajėgų kariai apmoko ir remia Afganistano nacionalines pajėgas ir kai kurias ministerijas. Koviniuose veiksmuose Lietuvos kariai nedalyvauja.

Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse operacijose 1994-2016 metais
© Sputnik /
Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse operacijose 1994-2016 metais
33
Tegai:
tarptautinės operacijos, kariai, NATO, Afganistanas, Lietuva
Temos:
Lietuva — NATO dalis (181)
Dar šia tema
Lietuvos pasieniečiai kovos su nelegalia migracija Viduržemio jūros regione
Iš tarptautinės operacijos "Atalanta" grįžusių Lietuvos karių laukia medaliai