Linas Linkevičius

URM: Lietuva turi užkirsti kelią Rusijos įsikišimui į rinkimus

44
(atnaujinta 15:42 2018.07.24)
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas pareiškė, kad išorinis kišimasis į rinkimus tapo sistemingas, o Rusija yra didžiausia grėsmė Respublikai

VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad respublika turėtų priešintis išoriniam kišimuisi į rinkimų surengimą. Apie tai jis pasakė interviu "Žinių radijui".

Užsienio reikalų ministro nuomone, išorinis kišimasis tampa sisteminiu, todėl Lietuva turi sustiprinti atsparumą tokiam poveikiui.

"Panašūs veiksmai rinkimų metu vyksta beveik visose šalyse, ir būtų naivu manyti, kad Lietuva bus išimtis", — sakė Linkevičius.

Pasak jo, Prezidento rinkimų 2019 metais metu reikia skirti dėmesį kovai su kišimusi, kai naudojamos "elektroninės, strateginės komunikacijos priemonės" ir "įtakos agentai".

Labiausiai Vilnius bijo tariamai galimos "įtakos" balsavimui iš Rusijos. Kita vertus, Linkevičius pripažino, kad Lietuva nėra Rusijai tokia svarbi valstybė, kad "sėtų sumaištį" šioje Baltijos regiono respublikoje.

Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Lietuvos politikai vienu iš būdų kovoti su išoriniu kišimusi laiko Centrinės rinkimų komisijos leidimą naudotis specialiųjų tarnybų slapta informacija. Šį pasiūlymą Seimas svarstys rudens sesijoje.

Anksčiau Estijos užsienio žvalgybos departamento generalinis direktorius Mikkas Marranas pareiškė, kad tarp visuomeninių veikėjų Estijos Respublikoje buvo aptikti Rusijos "įtakos agentai". Marrano teigimu, Estijoje yra "tinklas", kurio dalyviai bando propaguoti Rusijos interesus.

Atsakydamas į tokį pareiškimą TSRS KGB rezervo pulkininkas Sergejus Šestovas pabrėžė, kad Estijai yra naudinga turėti antirusišką poziciją, nes Vakarai už tai moka jai. Pasak pulkininko, visos Baltijos respublikos gauna atsiskaitymus iš anglosaksų ir fondų. Šestovas taip pat teigia, kad agresyvūs terminai "ne paprastas asmuo, bet įtakos agentas" naudojami, siekiant gauti daugiau pinigų.

44
Tegai:
rinkimai, Linas Linkevičius, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Grybauskaitė papasakojo, ką liečia "Rusijos grėsmė"
JAV žvalgyba: Rusijos kibernetinis kišimasis kelia "didelę grėsmę"
Nacionaliniam saugumui rimtą grėsmę kelia programišių atakos
Ekspertas: Lietuva siūlo Europai kartu "bijoti Rusijos"