Večiaslavas Titovas, archyvinė nuotrauka.

Klaipėdoje įvyko pasitarimas dėl Titovo apkaltos proceso

54
(atnaujinta 12:52 2018.08.12)
Miesto tarybos deputatas pavadino situaciją paradoksalia, kai apkaltos procesą pradeda politiniai oponentai, o ne rinkėjai

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Klaipėdos savivaldybėje  įvyko Komisijos posėdis dėl miesto tarybos deputato, vietos filialo "Lietuvos rusų sąjungos" vadovo Viačeslavo Titovo apkaltos proceso. Apie tai politikas parašė savo Facebook puslapyje.

Komisijos pirmininkas deputatas Artūras Šulcas iki pradžios posėdžio pareiškė, kad reglamentas bus laisvo pobūdžio, miesto taryba nori pasikalbėti su deputatu, kaip su kolega ir užduoti keletą klausimų.

Titovas, savo ruožtu, reikalauja, kad visi klausimai būtų pateikti raštu, ryšium su tuo, kad  "tik dėl vieno klausimo  komiteto posėdyje" prieš jį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

"Kalbėtis reikėjo iki sprendimo įamžinti Adolfo Ramanausko (Vanagas) atminimą, o dabar jau yra tokia situacija, kad jūs turite nuspręsti, ar aš sulaužiau deputato priesaiką, ar ne. Jei turite klausimų, tuomet, žinoma, pateiksiu visus atsakymus. Bet šiandien tikiuosi kolegų supratimo ir prašau formuluoti ir užduoti klausimus raštu ", — sakė Titovas.

Deputatas įvertino prokuratūros veiksmus kaip miesto tarybos nario teisių pažeidimą vykdant oficialius įgaliojimus.

Pasak Titovo, situacija yra paradoksali, dėl tos priežasties, kad apkaltos procesą pradėjo  politiniai oponentai, o ne rinkėjai.

Tą pačią dieną, miesto tarybos deputatas išsiuntė raštą Klaipėdos vyresniajam prokurorui Simonui Minkevičiui, kuriame jis rašo, kad idėja įamžinti Ramanausko-Vanago atmintį Klaipėdoje yra didžiulė politinė klaida, kuri gali sukelti konfliktą tarp gyventojų ir pakenkti valstybės įvaizdžiui.

Be to, Titovas pareikalavo nedelsiant nutraukti ikiteisminį tyrimą prieš jį ir grąžinti visus konfiskuotus daiktus, taip pat atlikti papildomą tyrimą dėl Ramanausko-Vanago byloje.

 

Klausimo esmė

Liepos pabaigoje aplink Klaipėdos miesto tarybos narį Viačeslavą Titovą kilo skandalas dėl jo teiginio, kad "partizanai", kurių garbei miesto valdžia nusprendė pastatyti paminklinę lentelę ant buvusio pedagoginio instituto pastato, prisidėjo prie aštuonių tūkstančių civilių gyventojų nužudymo. Kaip savo žodžių įrodymus jis pateikė sovietų teismo nuosprendžio kopijas.

Po jo žodžių Klaipėdos rajono prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, o miesto taryba pradėjo apkaltos procedūrą prieš Titovą.

Interviu "Sputnik Lietuva" jis teigė, kad nesidomėjo Ramanausko (Vanago) biografija, kol jo atminties nenusprendė įamžinti mieste. Titovas pabrėžė, kad jo kolegos  atsisakė pažvelgti į medžiagą, susijusiąsu "miško brolių" vadu. Jis taip pat pridūrė, kad teisėsaugos institucijos atliko kratas jo namuose ir biure.

Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad Titovas, kuris kalbėjo apie galimą "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago prisidėjimą prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo, nusipelnė apkaltos.


Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad Lietuvos valdžios institucijos ketina perrašyti istorines realijas, o prieš Titovą prasidėjo tikra "raganų medžioklė".

Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

54
Tegai:
apkalta, Viačeslavas Titovas
Temos:
Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (30)
Dar šia tema
Politologas: Klaipėdos deputatas Titovas — žmogus, kenčiantis dėl tiesos
Ministras pirmininkas pareiškė, kad Titovas nusipelnė apkaltos
Titovas papasakojo apie kratas jo namuose, darbe ir automobilyje
Sutraiškyk Titovą! Arba nesantaikos anatomija
Bekmanas: Baltijos valstybės pasirengusios pakartoti karo nusikaltėlių veiksmus