Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

Pranckietis: Seime nėra girtuoklių, alkotesterių nereikia

28
(atnaujinta 13:35 2018.08.26)
Seimo pirmininkas pareiškė, kad Lietuvos Seimas priima visus sprendimus blaivia galva ir ryžtingai atsisakė įvesti alkotesterių naudojimą Seime

VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Lietuvos respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, kad parlamente nėra girtuoklių, ir niekas nesiruošia naudoti alkotesterių. Apie tai jis pasakė Kaune per "Laisvės pikniką", kuris buvo transliuojamas internete.

Festivalio moderatorė Rasa Tapinienė ir gyventojai susitikime su Seimo pirmininku pasmerkė sprendimą neįleisti policijos į parlamentą, kai birželio mėnesį opozicija įtarė socialdemokratą Gediminą Kirkilą, kad jis buvo girtas.

"Aš čia tokią lyg gynybinę poziciją (užėmęs), lyg kažkokius alkoholikus norėčiau ginti. Nėra Seime tų girtuoklių, nėra, Seimas yra blaivus ir sprendimus priima blaivus", — atsakė Pranckietis.

Pirmininkas pabrėžė, kad Vadovybės apsaugos departamentas (VAD) neleido policijos, nes apskritai nebuvo jokių incidentų su Kirkilu.

Atsakydamas į pasiūlymą įvesti alkotesterio naudojimą Seime, Pranckietis sureagavo skeptiškai.

"Tikėtina, kad artimiausiu metu to nebus, ir kol nedarysime Lietuvoje kažkokio bendro antialkoholinio alkotesterių tinklo, turbūt taip nebus ir Seime", — sakė jis.

Priešpaskutinę sesijos dieną konservatoriai Jurgis Razma ir Gabrielius Landsbergis reikalavo, kad būtų sustabdytos Kirkilo posėdžio pirmininko pareigos, nes jis tariamai buvo girtas. Socialdemokratas sakė, kad jis negėrė ir atsisakė pasitikrinti blaivumą.

Konservatorius Vilius Semaška iškvietė policiją į Seimo rūmus. Vėliau Seimo Etikos ir procedūrų komisija pripažino pareiškimus prieš Kirkilą neetiškais.

28
Tegai:
alkotesteris, neblaivumas, Gediminas Kirkilas, Viktoras Pranckietis
Dar šia tema
Balsys: aš suklydau, bet alkotesterio parodymai buvo keisti
Kirkilo neviltis: Akela paseno, bet dar kandžiosis
Konservatoriai bandys diskriminuoti buvusius komunistus