Senatorius Makeinas, archyvinė nuotrauka

Landsbergis siūlo Lietuvoje įamžinti Makeino atminimą

50
(atnaujinta 14:56 2018.08.27)
Makeinas buvo žinomas kaip aktyvus JAV prezidento Donaldo Trampo politikos priešininkas; be to, senatorius nuolat priešinosi Rusijai ir palaikė sankcijų griežtinimą

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Seimo partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" pirmininkas Gabrielius Landsbergis pasiūlė Vilniaus merui Remigijui Šimašiui įamžinti sostinėje JAV senatoriaus Džono Makeino atminimą, pranešė RIA Novosti.

Kaip mano konservatorius, šiuo tikslu reikia išskirti "vieną iš viešųjų erdvių".

Senatorius iš Arizonos Džonas Makeinas mirė sekmadienį, eidamas 82-uosius gyvenimo metus. Prieš metus politikui buvo diagnozuota agresyvi smegenų vėžio forma.

Makeinas buvo žinomas kaip aktyvus JAV prezidento Donaldo Trampo politikos priešininkas. Be to, senatorius priešinosi Rusijai ir palaikė sankcijų griežtinimą.

"The New York Times" duomenimis, Makeino šeima nesutiko pakviesti Trampą į politiko laidotuves. Tikimasi, kad viceprezidentas Maikas Pensas atvyks į laidojimo ceremoniją. Taip pat laidotuvėse kalbas pasakys buvę prezidentai Barakas Obama ir Džordžas Bušas Jaunesnysis.

Savo ruožtu "Washington Post" pranešė, kad Trampas uždraudė paskelbti Baltųjų rūmų parengtą pranešimą spaudai dėl senatoriaus mirties. Pasak leidinio šaltinių, prezidento administracija parengė pareiškimą, kuriame Makeinas pagerbiamas už herojizmą Vietnamo kare, nelaisvę ir tarnavimą JAV. Vis dėlto prezidentas nusprendė vietoj oficialaus Baltųjų rūmų pranešimo apsiriboti Twitter žinute.

50
Tegai:
atminimo ženklas, Džonas Makeinas, Gabrielius Landsbergis
Dar šia tema
Amerikos reindžeriai Lietuvoje: visiems žinoma karinė paslaptis
Vakarų susidomėjimas Baltijos šalimis auga ― būtų geriau, jei jos liktų nežinomos
Makeinas paragino JAV valdžią organizuoti kibernetines atakas prieš Rusiją