Politinės konjunktūros centro direktoriaus pavaduotojas, politologas Olegas Ignatovas

Ekspertas: siūlydama įamžinti Makeino atminimą, Lietuva nori pakenkti Rusijai

67
(atnaujinta 23:17 2018.08.27)
JAV senatorius buvo žinomas dėl griežtų pareiškimų apie Rusiją. Konservatoriaus Gabrieliaus Landsbergio iniciatyva skirta parodyti, kad Makeino pažiūras palaiko ir Lietuvos politikai, mano politologas Olegas Ignatovas

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Seimo partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pirmininkas Gabrielius Landsbergis pasiūlė Vilniaus merui Remigijui Šimašiui įamžinti sostinėje JAV senatoriaus Džono Makeino atminimą.

Džonas Makeinas mirė sekmadienį, eidamas 82-uosius gyvenimo metus, nuo smegenų vėžio.

Interviu Sputnik Lietuva Politinės konjunktūros centro direktoriaus pavaduotojas, politologas Olegas Ignatovas papasakojo, kad tokia iniciatyva gali būti vertinama, atsižvelgiant į Vilniaus politiką, kuri laiko Rusiją varžovu.

"Tai būdas pakenkti Rusijai. Makeinas labai palaikė šias buvusios Sovietų Sąjungos valstybes, aš turiu omenyje valstybes, kurios priklausė Rytų blokui, ir daug važiavo ten ir kalbėjo su vietos elitu. Sunku suprasti motyvaciją tokiais atvejais. Istorija su Nemcovu yra skaidresnė", — pabrėžė ekspertas.

Pasak jo, Landsbergio pasiūlyme galima pastebėti daug motyvų.

"Makeinui nepatiko Rusijos vyriausybė, ir dabartinei Lietuvos valdžiai taip pat nepatinka Rusijos vyriausybė, ir tuo paaiškinami jo norai. Man atrodo, čia viskas sutapo. Žinoma, kad Rusijos ir Baltijos respublikų santykiai dabar labai sudėtingi. Todėl natūralu, kad šioje situacijoje Rusija nemato jų kaip savo sąjungininkių. Taip pat šios Baltijos respublikos žiūri į Rusiją kaip į priešą. Tai diktuoja tokie demonstratyvūs žingsniai iš Lietuvos pusės šioje situacijoje", — pabrėžė Ignatovas.

Makeinas buvo žinomas kaip aktyvus JAV prezidento Donaldo Trampo politikos priešininkas. Be to, senatorius priešinosi Rusijai ir palaikė sankcijų griežtinimą.

67
Tegai:
Olegas Ignatovas, Džonas Makeinas, Gabrielius Landsbergis, Rusija, JAV, Lietuva
Dar šia tema
JAV senatorius Džonas Makeinas mirė nuo smegenų vėžio
Makeinas paragino JAV valdžią organizuoti kibernetines atakas prieš Rusiją