Belgijos karinė tecnika, nuotrauka iš įvykio vietos

Kovinę grupę Rukloje papildys 65 Belgijos karinės technikos vienetai

60
(atnaujinta 11:51 2018.08.29)
Šiandien trys Belgijos ir Liuksemburgo kariuomenių karinės technikos konvojai judės į NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės nuolatinės dislokacijos vietą Rukloje

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Į Lietuvą buvo pristatyti daugiau kaip 60 Belgijos ginkluotųjų pajėgų karinės įrangos vienetų, jie papildys NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

"65 karinės technikos vienetai atvyko jūra į Klaipėdos uostą, iš kur trimis kolonomis pagrindiniais sausumos keliais Klaipėda – Kaunas – Jonava –  judės į bataliono dislokavimo vietą mieste Rukloje, Jonavos rajone", — sakoma pranešime.

Tarp atvykusių įrenginių dominuoja pėstininkų karo technika "Piranija", kurių yra keletas modifikacijų: su 90mm ir 30mm pabūklais arba su 12.7mm kalibro pabūklu, naudojama kaip pėstininkų kovos mašina.

Belgija prie NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje šį kartą prisideda skirdama motorizuotąją pėstininkų kuopą, kurią sudaro 250 karių.

Kartu su Belgijos pėstininkais atvyko Liuksemburgo ginkluotųjų pajėgų žvalgybos padalinys, kurio skaičiaus neskelbiamas.

Remiantis Šiaurės Atlanto aljanso sprendimu, "siekiant sustiprinti NATO Rytų flangą" 2017 metais Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje buvo dislokuotos NATO bataliono lygos kovinės grupės, sudarytos iš NATO narių padalinių.

Šiuo metu Lietuvoje dislokuotą kovinę grupę sudaro apie 1200 karių iš aštuonių NATO šalių, Belgijos, Vokietijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos ir Čekijos.

60
Tegai:
batalionas, Belgija, karinė technika
Dar šia tema
NATO šalia Rusijos sienų dislokavo 10 tūkstančių karių
Lenkija paragino JAV dislokuoti tankų diviziją šalyje
Baltijos mobilizacija: lietuviai bėga iš respublikos, NATO ateina