Линас Линкявичус. Кадр из архивного видео

Linkevičius vyksta į atsisveikinimo su Džonu Makeinu ceremoniją

42
(atnaujinta 10:35 2018.08.30)
Vienas iš aktyviausių Baltijos šalių rėmėjų Vašingtone JAV senatorius Džonas Makeinas mirė rugpjūčio 25 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Šiandien  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išvyksta į Vašingtoną, kur dalyvaus atsisveikinimo su JAV senatoriumi Džonu Makeinu ceremonijoje, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, Džonas Makeinas per visą savo išskirtinį gyvenimą savo darbais "rodė tikrąjį patriotizmą, drąsą, kovą už laisvę ir pagarbą žmogaus orumui" – tas fundamentalias vertybes ir principus, kurių labai trūksta dabartiniame pasaulyje. 

Vienas iš aktyviausių Baltijos šalių rėmėjų Vašingtone JAV senatorius Džonas Makeinas mirė rugpjūčio 25 dieną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Makeinui buvo nustatytas vienas iš pavojingiausių smegenų auglių — glioblastoma. Buvo atlikta operacija, bet vėliau jam reikėjo papildomo gydymo. Užuojautą Makeino šeimai išreiškė JAV prezidentas Donaldas Trampas, jo pirmtakas Barakas Obama bei Pentagono vadovas Džeimsas Matisas.

Biografija

Džonas Makeinas, Amerikos admirolų sūnus ir anūkas, gimė 1936 metų rugpjūčio 19 dieną Panamos karinėje bazėje. Jis baigė karo lakūnų mokyklą ir vėliau savanoriškai išvyko į karą Vietname.

1967 metų spalio mėnesį Makeino lėktuvas buvo nušautas virš Hanojaus. Būsimasis senatorius patyrė abiejų rankų ir kojų lūžius ir atsidūrė karo belaisvių kalėjime, kur praleido daugiau nei penkerius metus.

Po paleidimo 1973 metais ir keletą mėnesių trukusios sunkios reabilitacijos jis stengėsi siekti karinio piloto karjeros, tačiau negalėjo to padaryti dėl savo sveikatos būklės.

Po to jis keletą metų dirbo Kongrese kaip patarėjas laivyno reikalais. 1982 metais Makeinas buvo išrinktas į Arizonos atstovų rūmus, o vėliau, išėjus į pensiją buvusiam Arizonos kandidatui į prezidentus, senatoriui Bariui Goldvateriui, gavo senatoriaus vietą.

Makeinas buvo žinomas kaip aktyvus JAV prezidento Donaldo Trampo politikos priešininkas. Be to, senatorius priešinosi Rusijai ir palaikė sankcijų griežtinimą.

42
Tegai:
laidotuvės, Džonas Makeinas, Linas Linkevičius
Dar šia tema
Makeinas paragino JAV valdžią organizuoti kibernetines atakas prieš Rusiją
Ekspertas: siūlydama įamžinti Makeino atminimą, Lietuva nori pakenkti Rusijai