Šauktiniai, archyvinė nuotrauka

Skvernelis teigia, kad valstybė neturi pinigų visuotinei karo tarnybai

80
(atnaujinta 17:41 2018.08.30)
Anot ministro pirmininko, šiuo metu visuotinė karo tarnyba būtų didelė našta valstybės biudžetui

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis prieštarauja visuotiniam karių šaukimui, nes tai šalies krašto apsaugos biudžetui šiuo metu būtų per didelė našta. Pirmiausia, reikia modernizuoti įrangą ir baigti pajėgų komplektaciją, teigė premjeras "Žinių radijui".

"Šiuo metu mums reikia modernizuoti ginkluotąsias pajėgas. Kariuomenės vadas konstatuoja, kad mūsų kariuomenė buvo aprūpinama labdaros pagrindu – ką atliekamo duodavo kuri nors NATO valstybė. Mums reikia modernizuotis. O privalomas vaikinų šaukimas yra labai brangus — bent 120 mln. papildomų eurų", – sakė ministras pirmininkas.

O modernizacija, anot Skvernelio, vyks iki 2022 metų, tik tada galima bus pradėti galvoti apie visuotinio šaukimo finansavimą.  Iki tol bus stiprinami šalies civilinės gynybos elementai ir organizacijos, tokios kaip Šaulių sąjunga, pridūrė premjeras.

Paklaustas apie opozicinę Socialdemokratų partijos lyderio nuomonę, esą išlaidų gynybai didinimas atima lėšas iš socialinės apsaugos, premjeras paaiškino, kad Lietuvai yra privaloma investuoti į gynybą, o vyriausybė antrus metus iš eilės didina išlaidas socialinei apsaugai.

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas pasisakė prieš privalomąją karinę tarnybą ir karinių išlaidų didinimą iki 2,5 proc. BVP. Jo nuomone, Lietuvai pakaks ir 2 proc. BVP, o daugiau lėšų reikia skirti socialiniams poreikiams.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo socialdemokratų poziciją. Jos nuomone, partijos, kurios lygina gynybos ir socialinius poreikius, elgiasi negražiai ir neatsakingai. Tuo tarpu kitų parlamentarų norą padidinti karines išlaidas ji pavadino "protingu".

Juknevičienė siūlo nuo 2024-ųjų privalomąją karo tarnybą iškart po mokyklos >>

Šiais metais pirmą kartą Lietuva įvykdė NATO gynybos finansavimo poreikį ir pasiekė 2 proc. Tačiau kovo mėnesį Valstybės gynybos taryba patvirtino nuoseklų karinių išlaidų didinimą — iki 2,05 proc. BVP 2019 metais ir iki 2,5 proc. BVP 2030 metais.

Šaukimas į Lietuvos kariuomenę buvo grąžintas 2015 metais. 2018-aisiais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3800 šauktinių. Dar 210 aukštųjų mokyklų studentų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą galės atlikti per dalyvavimą Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose.

Išmokos šauktiniams
© Sputnik /
Išmokos šauktiniams
80
Tegai:
visuotinis šaukimas, biudžetas, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva tiesiog neturi pinigų visuotiniam šaukimui
Karo tarnybą savo noru šiemet nori atlikti beveik 5 tūkst lietuvių
Pirmenybė karo prievolininkams stoti į valstybės tarnybą prieštarauja Konstitucijai
Kaip prisiekė Kęstučio bataliono šauktiniai