Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda rugsėjį paskelbs sprendimą apie dalyvavimą prezidento rinkimuose

85
(atnaujinta 13:03 2018.08.31)
SEB banko prezidento patarėjo pareigas palikęs Nausėda sakė, kad rinkimų išvakarėse jis nemato Lietuvoje žmogaus, kuris galėtų suvienyti šalį

VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Ketvirtadienį SEB banko prezidento patarėjo pareigas palikęs Gitanas Nausėda papasakojo LRT laidoje "Dienos tema" apie savo sprendimą palikti darbą banke ir apie galimus ketinimus dalyvauti prezidento rinkimuose.

Nausėda pasakojo, kad apie jo pasitraukimą iš SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigų buvo kalbama pastarąsias dvi savaites.  Tai įvyko dėl to, kad į SEB banką kreipėsi "valstietis" Stasys Jakeliūnas su prašymu paaiškinti, ar Nausėdos "prezidento rinkimų kampanija" neprieštarauja jo pareigoms banke.

Šiuo metu Nausėda neskelbia savo planų, ketina ilsėtis ir tik rugsėjį paskelbti, ką ketina daryti ateityje.

"Šiuo metu aš pailsėsiu ir tada paskelbsiu savo sprendimą ir tas sprendimas, be abejo, bus susijęs Lietuvos Respublikos prezidento rinkimais", — pareiškė Nausėda.

Tačiau jis pridūrė, kad vienas iš motyvų svarstyti apie dalyvavimą prezidento rinkimuose yra dabartinė valdančiųjų ir opozicijos priešprieša parlamente.

"Pirmiausia, tai yra ta baisi priešprieša tarp konfliktuojančių pusių, kuri tiesiog Seime sąžiningus ir atsidavusius žmones turbūt verčia skėsčioti rankomis, nes jie yra įtraukti į šitą karuselę tarpusavio kovų", — aiškino Nausėda.

Nausėda neslėpė, kad  galimą kandidatūrą į prezidentus yra aptaręs su savo šeimos nariais.

Nors ir nepatvirtinęs savo planų, Nausėda teigė, kad jis prezidento rinkimuose greičiausiai nedalyvautų, jei matytų asmenį, kuris galėtų suvienyti šalį.

"Jei aš pamatyčiau tokį asmenį, kuris tikrai galėtų suvienyti ir vesti šalį į priekį, turbūt jam netrukdyčiau", — sakė ekonomistas ir pridūrė, kad tokio asmens šiuo metu Lietuvoje nematantis.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų pavasarį. Tais pačiais metais vyks ir savivaldybių vadovų bei Lietuvos atstovų į Europos Parlamentą rinkimai. Tam, kad dalyvautų prezidento rinkimuose, savarankiškas kandidatas turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių parašų. Dabartinė valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė negalės dalyvauti rinkimuose, nes baigiasi jos antroji kadencija.

Būsimo Lietuvos prezidento vardas rūke, kurį sukuria valdantieji >>

Anksčiau apie sprendimą dalyvauti rinkimuose jau paskelbė europarlamentaras Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Naglis Puteikis, liberalas Petras Auštrevičius, konservatoriai Vygaudas Ušackas bei Žygimantas Pavilionis, Seimo narė Aušra Maldeikienė.

Pasak leidinio "Parlamentskaja gazeta", naujausios apklausos duomenys rodo, kad SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda vis dar yra potencialių kandidatų į prezidentus reitingo lyderis. Toliau — Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris pažadėjo atšaukti savo kandidatūrą premjero Saulio Skvernelio naudai. Ministras pirmininkas persikėlė iš trečiosios reitingo eilutės į ketvirtąją, užleisdamas vietą  buvusiam užsienio reikalų ministrui Vygaudui Ušackui.

85
Tegai:
Lietuvos prezidento rinkimai, Gitanas Nausėda
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (106)
Dar šia tema
Sinkevičius įvardijo galimą "valstiečių" kandidatą į prezidentus
Po Brazausko socdemai neturi stipraus kandidato į prezidentus
Skvernelis beveik patvirtino, kad dalyvaus prezidento rinkimuose
Karbauskis prieš konservatorius: kas kurį nugalės?